Beton na budowie przygotowywany we własnym zakresie.

Praktycznie na każdym placu budowy niezbędny będzie beton. W zależności od przypadku, będą to tez zróżnicowane jego ilości. Są jednak branże, gdzie beton w różnych konsystencjach będzie potrzebny stosunkowo regularnie. Jednym z przykładów będzie tutaj branża brukarska. Beton jest w tym przypadku potrzebny praktycznie rzecz biorąc na okrągło. Począwszy od osadzania obrzeży a skończywszy na suchej podsypce betonowej pod układaną kostkę brukową czy też granitową. Można więc powiedzieć, iż w przypadku firm brukarskich trzeba będzie przeanalizować sensowność zakupu własnego mieszalnika do betonu do ładowarki kołowej, który będzie rozwiązaniem bardziej efektywnym od betoniarki czy też betonu z betoniarni.

Łyżka z mieszadłem do betonu na placu budowy.

W pierwszej kolejności, warto sobie tutaj powiedzieć nieco więcej o samej łyżce z mieszadłem do betonu, bowiem jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala nam z tradycyjnej ładowarki, czy też nawet miniładowarki, w kilka chwil stworzyć mobilną betoniarnię.

Podstawowe informacje o łyżkach z mieszadłem do betonu

Łyżka z mieszadłem do betonu jest w zasadzie taka samą łyżką jak standardowa. Montowana jest na ramieniu za pomocą odpowiedniego adaptera (jest to płyta adaptacyjna, która pozwala na montaż łyżki do danego modelu – dzięki temu, ta sama łyżka, za pomocą innego adaptera, może być zamontowana na innym modelu ładowarki). Montaż jest banalnie prosty i polega na przykręceniu wszystkich śrub oraz podłączeniu przewodów hydraulicznych – zajmuje kilkanaście minut.

Wewnątrz łyżki z mieszadłem, znajduje się mechanizm mieszający, który z zewnętrz zabezpieczony jest specjalną kratownicą. Zabezpiecza ona wnętrze mieszalnika przed dostaniem się do środka kamieni większego sortymentu, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu mieszadła.

Wydajność łyżki z mieszadłem uzależniona jest od konkretnego modelu. Ten zaś jest uzależniony ściśle od posiadanej ładowarki, a w zasadzie od jej masy całkowitej. W przypadku miniładowarek będziemy mieć do czynienia z łyżkami o maksymalnej pojemności do 300 litrów betonu. W przypadku dużych ładowarek kołowych będziemy mogli zamontować łyżkę o pojemności nawet 1000 litrów.

Dodatkowo, nowoczesne już łyżki mieszalnikowe wyposażone są w specjalny wypust betonu, który pozwala rozładować zawartość mieszalnika bez konieczności odwracania łyżki. Do tego większość wyposażona jest w elektrozawór, który pozwala na sterowanie wypustem z kabiny operatora.

Łyżki z mieszalnikami na rynku.

Obecnie na rynku znajdziemy dostępnych wiele produktów w tej kategorii, od różnych producentów, różniących się przede wszystkim parametrami technicznymi, jak również jakością wykonania. Warto tutaj jednak zwrócić uwagę na kwestię tego, iż dobry mieszalnik do betonu do ładowarki będzie nie tyle urządzeniem nie ulegającym awariom, co urządzeniem z dobrą obsługą serwisową. Kupując mieszalnik do betonu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na dostawcę i to co oferuje nam w ramach obsługi serwisowej zarówno gwarancyjnej, jak i pogwarancyjnej. Jeśli w tym przypadku dokonamy rozsądnego wyboru, to z całą pewnością nie będziemy w przyszłości mieć poważniejszych problemów z obsługą i eksploatacją, czy też regularnym serwisowaniem posiadanej łyżki do betonu.

Naczelna

Dodaj komentarz