Dobór plis do okien o nietypowych kształtach.

Plisy to specyficzna forma zasłon okiennych, dostosowanych do współpracy z oknami o nietypowych kształtach. Jeśli posiadamy w naszym domu okna trójkątne, owalne czy też na przykład trapezowe, to plisy będą w tym przypadku rozwiązaniem wręcz idealnym. W takich oknach niestety nie będzie możliwe zastosowanie klasycznych zasłon czy też rolet. Plisy zaś są zbudowane w taki sposób, aby idealnie zasłonić całą przestrzeń okna nietypowego, a po ich zwinięciu, aby przestrzeń zasłaniana była jak najmniejsza. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii zasady działania plis, czy też ich konstrukcji. Na pewno przyda się taka wiedza wszystkim tym, którzy właśnie takie, nietypowe okna w swoich domach posiadają.

Zasada działania plis okiennych.

Plisy są swego rodzaju zasłonami, zbliżonymi nieco do rolet. Aczkolwiek w ich przypadku nie mamy do czynienia zwijania ich w rulon ponad powierzchnią skrzydła okiennego. Tutaj mamy do czynienia z bardziej twardym materiałem, który jest uprzednio plisowany. Chodzi tutaj o to, iż jest on zagięty co 1-2cm i składany w harmonijkę. W taki też sposób plisy są składne. Oczywiście nie jest to ani podnoszone, ani też opuszczane. W przypadku okręgu na przykład, plisa jest zwijana niczym wachlarz. Podobnie ma się sytuacja w innych przypadkach kształtu okien. Generalnie plisa zawsze jest zwijana w podobny sposób.

Warto także podkreślić, iż plisy posiadają dodatkowe prowadnice w środku materiału. Dzięki temu możemy mieć pewność, iż zarówno przy zwijaniu jak i rozwijaniu, zawsze wszystko trafi na swoje miejsce. Przestrzeń okna będzie albo precyzyjnie zasłonięta, albo też odsłonięta. Można powiedzieć, iż w przypadku okien o kształtach nietypowych nie ma lepszego rozwiązania. Jakiekolwiek inne technologie nie gwarantują nam tak wysokiego poziomu jakości i komfortu obsługi zasłon.

Jak kupić dobrze dobrane plisy?

Jeśli już posiadamy okna w nietypowych kształtach, to powinniśmy bezapelacyjnie kupić odpowiednie plisy w Wiśle. Tylko w taki sposób będziemy mieć możliwość pełnego przejęcia kontroli nad sposobem nasłonecznienia wnętrz pomieszczeń mieszkalnych. Wybierając plisy musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka szalenie ważnych kwestii. Przede wszystkim, chodzi o jakość ich wykonania. Nie każdy producent będzie w stanie zagwarantować nam taki sam poziom jakości wykonania. Dlatego też, musimy dość starannie sprawdzać poszczególne produkty, aby ostatecznie wybrać zdecydowanie najlepsze jakościowo plisy do naszych okien. Oczywiście uwagę zwracamy także na ich kolorystykę. Będzie ona bowiem przekładać się na możliwości kształtowania klimatu wewnątrz pomieszczeń. Przy odpowiedniej grubości materiału, słońce będzie przepuszczane do wnętrza nawet przy pełnym zasłonięciu plisy. Dobierając dogodny kolor plisy będziemy mogli wpływać na to, jaki charakter będzie mieć przepuszczane światło. Jest to bardzo korzystne, bowiem możemy w pewnym zakresie wywierać wpływ na nastrój i klimat panujący w danym pomieszczeniu.

Naczelna

Dodaj komentarz