Eksploatacja pomp zatapialnych w różnych aspektach.

wąskie pompy zanurzeniowe

Wszelkiego rodzaju pompy zatapialne znajdują swoje szerokie zastosowanie zarówno w branżach budowlanych jak i w rolnictwie, aczkolwiek w każdym z tych przypadków będą wykorzystywane do różnych zadań. W przypadku branż około budowlanych pompy zatapialne będą przede wszystkim stosowane do odwadniania wykopów budowlanych, które mogą być zalane w różnych okolicznościach. Zaś w przypadku rolnictwa, będą one w główniej mierze wykorzystywane do zasilania deszczowni polowych w celu realizacji nawadniania upraw rolnych.

Dobór pompy dla budownictwa.

Przede wszystkim jeśli chodzi o pompy zanurzeniowe dla przemysłu budowlanego musimy tutaj skupić się na prawidłowym doborze pompy względem zastosowań. Chodzi nam głównie o kwestię tego, aby pompa mogła charakteryzować się dobrymi parametrami w kwestii wydajności oraz wysokości podnoszenia, a przy tym zapewnić wystarczający zakres mobilności. Najlepiej więc sprawdzają się tutaj wszelkiego rodzaju lekkie pompy zanurzeniowe dla budownictwa, które bardzo łatwo transportować pomiędzy poszczególnymi placami budów. Jeśli zaś chodzi o ich wykorzystywanie to przede wszystkim, służyć nam będą do odwadniania wykopów budowlanych w różnorodnych przypadkach. Najczęstszym przypadkiem będzie sytuacja, w której nagłe i bardzo intensywne opady atmosferyczne doprowadzą do zalania wykopów budowlanych uniemożliwiając jakiekolwiek prowadzenie prac ziemnych. Czasami może też zdarzyć się tak, iż w toku prowadzenia robót ziemnych doprowadzimy do uszkodzenia biegnących linii wodociągowych i kanalizacyjnych, aczkolwiek w przypadku drugim, warto zastosować pompę szlamową, umożliwiającą pompowanie medium z dość sporymi zanieczyszczeniami, co będzie niewątpliwie miało miejsce w przypadku linii kanalizacyjnych.

Pompy dla rolnictwa.

W przypadku pomp dla przemysłu rolniczego przede wszystkim trzeba będzie się skupić na tym, aby były precyzyjnie dopasowane do systemu nawadniania, bowiem w takich przypadkach będą najczęściej eksploatowane. Pompy zanurzeniowe mają tutaj, bowiem zastosowanie, jako źródło wody pod odpowiednim ciśnieniem do systemów deszczowni polowych. Oczywiście najważniejsze w przypadku deszczowni będą zraszacze profesjonalne, które mają swoje wymagania w zakresie ciśnienia wody, i to w stosunku do nich powinniśmy dobierać pompę do systemu nawadniania. warto jednakże pamiętać, iż dobrze jest dobierać pompy ze stali nierdzewnej, bowiem pracować będą w stałym zanurzeniu, co mogłoby w przypadku innych materiałów dość szybko doprowadzić do korodowania poszczególnych elementów i w efekcie całkowitego uszkodzenia pompy. Umiejętne i przede wszystkim optymalne dopasowanie pompy do systemu nawadniania zagwarantuje nam nie tylko jego długą żywotność, ale także bardzo efektywne i wydajne nawadnianie, co będzie przekładać się na zyski płynące z prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Naczelna

Dodaj komentarz