Estetyczny blat kuchenny.

Kuchnia to jedno z tych miejsc w każdym domu i mieszkaniu, w którym powinniśmy zadbać o estetykę a jednocześnie o wysoki poziom funkcjonalności. W końcu to tutaj będziemy każdego dnia spędzać dość sporo czasu podczas przygotowywania posiłków, oraz podczas sprzątani po jedzeniu. Dlatego też warto przemyśleć wiele kwestii dotyczących wyposażenia kuchennego począwszy od samych mebli, a na blatach skończywszy. Właśnie blatami kuchennymi chcielibyśmy zająć się dziś i przedstawić czytelnikom ciekawą opcję na estetyczny blat konglomeratowy, do złudzenia podobny do blatu wykonanego z naturalnego kamienia.

Zalety blatów konglomeratowych.

Blaty konglomeratowe to blaty łudząco podobne do blatów wykonanych z marmuru czy też granitu, z ta jednak różnicą iż są od nich jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia. Twardość materiału jest o wiele wyższa, zaś estetyka niewiele tylko ustępuje naturalnym kamieniom takim jak granit czy tez marmur. Są też o wiele przystępniejsze cenowo, niż blaty z naturalnego kamienia, wobec czego dość szybko zdobywają grono zagorzałych fanów, zadowolonych z poziomu estetyki i przystępnej ceny. Generalnie jest to dogodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie eleganckie wyposażenie kuchni a nie mogą sobie pozwolić na większe wydatki związane z zastosowaniem blatów granitowych czy też marmurowych. Warto także tutaj wspomnieć o tym, iż blaty konglomeratowe będą zapewniać nam wysoki poziom odporności na działanie środków chemicznych (nie wszystkich, niektóre środki mogą wpłynąć na uszkodzenie powierzchni blatu, aczkolwiek zawsze jest to wyszczególnione na ulotce dołączonej do blatu), oraz działanie wysokich temperatur. Generalnie rzecz więc ujmując, musimy zwrócić uwagę na fakt, iż w przypadku blatu konglomeratowego nie będziemy musieli ponosić zbyt wysokich kosztów zakupu a przy tym jednocześnie osiągniemy dość wysoki poziom estetyczny.

Jak powstają blaty konglomeratowe?

Blaty z konglomeratu powstają w procesie chemicznym podczas którego połączone składniki takie jak: żywica polimerowa, wypełniacze i kruszywo granitowe lub marmurowe, pod wpływem działania kobaltu i nadtlenku (stosowanego jako inicjator reakcji), utwardzają się w formie wydzielając jednocześnie wysoką temperaturę. Początkowo proces produkcji realizowany był całkowicie ręcznie, niemniej jednak obecnie blaty z konglomeratu (ale także zlewozmywaki czy też doniczki), wytwarzane są w procesach zautomatyzowanych, ze znikomym udziałem człowieka. Oczywiście wpływa to także na osiągnięcie większego poziomu powtarzalności i podniesienie znacznie jakości wytwarzanych blatów i innych wyrobów konglomeratowych. Ogranicza tez znacznie cenę, co przekłada się na jeszcze większy poziom zadowolenia klientów ostatecznych, którzy płacą mniej za produkt bardziej atrakcyjny, bardziej estetyczny i bardziej wytrzymały na uszkodzenia.

Naczelna

Dodaj komentarz