Inwestycja w łyżkę do betonu.

Inwestycja w łyżkę do betonu to bardzo poważna sprawa, wobec czego należy ją starannie przemyśleć. Kluczową kwestią będzie tutaj analiza potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Nie każda firma budowlana posiadająca własną ładowarkę musi koniecznie inwestować w łyżkę do betonu. Czasami jest to po prostu zupełnie niepotrzebne. Warto więc przeanalizować bardzo skrupulatnie zakres realizowanych prac przed daną firmę oraz sprawdzić jak wygląda regularne, uśrednione zapotrzebowanie na beton w toku realizacji konkretnych prac. Dopiero na tej podstawie można będzie prawidłowo określić, czy inwestycja w łyżkę do betonu ma jakikolwiek sens z punktu widzenia efektywności prowadzonych robót budowlanych.

Czy inwestycja w łyżkę do betonu jest bardzo kosztowna?

To oczywiście jest uzależnione od tego, jak wielką i jak bardzo dobrej jakości łyżkę zamierzamy kupić. Najtańsze mieszalniki do betonu można kupić w cenie niewiele wyższej niż 10 tys. PLN. Jednakże znajdziemy również urządzenia duże, przeznaczone do największych ładowarek, które mogą kosztować nawet do 100 tys. PLN. Dlatego też, istotną kwestią jest to, aby prawidłowo dopasować mieszalnik do betonu do swoich potrzeb, oraz posiadanej ładowarki. Oczywiście po uprzednim stwierdzeniu, iż nasza firma będzie takowego urządzenia potrzebować. Czasami bowiem, tak jak już wspomnieliśmy, inwestycja w łyżkę do betonu, nie będzie rozwiązaniem optymalnym. Czasem lepiej sprawdzi się klasyczna betoniarka, lub nawet zamówienie odpowiedniej ilości betonu z betoniarni przemysłowej.

Kiedy warto inwestować w mieszalnik do betonu?

Aby inwestycja w łyżkę do betonu była w pełni uzasadniona musimy spełnić kilka przesłanek. W przeciwnym bowiem razie, nie wykorzystamy potencjału tego typu urządzenia. Najstotniejsze z punktu widzenia realizowanych prac budowlanych będą następujące kwestie:

  • Czy potrafimy określić ilości potrzebnego każdego dnia betonu?
  • Czy potrafimy określić jego rodzaj (beton suchy, półsuchy, mokry, ze żwirem)
  • Czy beton będzie wykorzystywany bezpośrednio na miejscu jego przygotowania, lub w bliskiej odległości?
  • Czy potrafimy określić pory pojawiania się zapotrzebowania na beton?

Jeśli odpowiedzią na powyższe pytania było „nie” to z całą pewnością, inwestycja w łyżkę do betonu, będzie jak najbardziej uzasadniona. Dzięki temu urządzeniu bowiem, możemy przygotowywać beton w zróżnicowanych ilościach, o zróżnicowanej konsystencji, o różnorodnych porach. Dodatkowo, w trakcie jego przygotowywania możemy przemieszczać się koparką nawet na odległy kraniec placu budowy, gdzie beton jest potrzebny. Jest to więc bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie, szczególnie na dużych terenach budowy.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, inwestycja w łyżkę do betonu w niektórych przypadkach będzie jak najbardziej uzasadniona i korzystna. Aczkolwiek, tak jak już wspomnieliśmy, każdorazowo należy rozważyć wszystkie najważniejsze kwestie, aby czasami nie okazało się, iż inwestycja w łyżkę do betonu to tylko zmarnowane pieniądze, które przecież można było wykorzystać na inne inwestycje podnoszące jakość realizowanych usług budowlanych.

Naczelna

Dodaj komentarz