Jak przygotować paletę do wysyłki?

Planowanie wysyłki materiałów wielkogabarytowych to nie lada wyzwanie. Aby towar dotarł na miejsce bez uszkodzeń, trzeba go odpowiednio zabezpieczyć. Transport na palecie nieco to zadanie ułatwia, ponieważ stabilizuje przesyłkę. Jednak to nie wystarczy, w przypadku dużych gabarytów trzeba działać bardziej kompleksowo. Dlatego jeśli podjąłeś się przygotowania dużej przesyłki na palecie, sprawdź, jak powinieneś zabezpieczyć towar, by dotarł do odbiorcy bezpiecznie. 

Jakie materiały ułatwią Ci zadanie?

W zabezpieczeniu towaru z pewnością pomogą Ci materiały opakowaniowe i eksploatacyjne. Zaliczamy do nich: palety, pudełka tekturowe, pianki, amortyzację, taśmę oraz papier podkładowy. Dokładne owinięcie przesyłki papierem i staranne ułożenie w pudłach, zabezpieczy ją przed uszkodzeniami lub zniszczeniem.

Czy paleta wymaga przygotowania?

Odpowiedź jest prosta, tak. Tylko mocna paleta bez widocznych niedoskonałości oraz pęknięć, zapewni przesyłce bezpieczny transport. Trzeba także pamiętać, że paleta musi być odpowiednio duża, tak, by mogła pomieścić wszystkie elementy. To bardzo ważne, żeby nic nie wystawało poza jej krawędzie.

Przygotowanie do wysyłki

Zawsze należy kłaść lżejsze, mniejsze opakowania na cięższych i większych, wyrównując pola w kolumnach, obok siebie i od rogu do rogu, aby uformować kwadrat. Pamiętaj, aby ułożyć paczki szczelnie razem, pozostawiając między nimi, jak najmniej miejsca. Ponadto nie należy układać palety zbyt wysoko, ponieważ może to spowodować niestabilność i zwiększyć ryzyko uszkodzenia. Użyj papieru podkładowego

Warto zabezpieczyć przesyłkę dodatkową warstwą. W tym celu najlepiej wykorzystać arkusze papieru podkładowego, położonego bezpośrednio na palecie, pod ładunkiem oraz pomiędzy pudłami, najlepiej co drugą warstwę. W ten sposób łatwo można zmniejszyć tarcie i równomiernie rozłożyć ciężar.   Bezpiecznie zamocuj przesyłkę na palecie

Przypnij przesyłkę do palety za pomocą opasek. Owiń je ciasno wokół ładunku, we wszystkich możliwych kierunkach i na kilku warstwach, nawet przesuwając go pod ładunkiem, aby jak najmocniej przylgnął do palety. Następnie wzmocnij całą instalację folią stretch. Owiń ją wokół ładunku w podobny sposób jak opaski, a nawet pod paletą, aby zapobiec przesunięciu. Podsumowując, szukając skutecznego i niedrogiego rozwiązania do transportu produktów, warto wziąć pod uwagę palety wykonane z drewna. Pozwoli to przewieźć pudła i produkty wielkogabarytowe bez uszkodzeń lub zniszczeń.  Natomiast w przypadku transportu drobniejszych produktów, np. warzyw lub owoców, lepszym rozwiązaniem będą wykonane z tworzywa sztucznego skrzyniopalety, które zapewnią im 100% ochronę.  Artykuł opracowała firma Kon-Plast – skrzyniopalety Big-Box.

Naczelna

Dodaj komentarz