Jak usunąć blizny po trądziku?

Usuwanie blizn niestety nigdy nie jest proste. Wielu producentów magicznych kosmetyków stara się udowodnić, że wystarczy od czasu do czasu nałożyć na twarz krem, by uzyskać spektakularne efekty. Niestety, w rzeczywistości tak to nie funkcjonuje. Pozbycie się blizn na stałe jest bardzo skomplikowana. Także i w tym przypadku sprawdza się zasada mówiąca, żeby zapobiegać zamiast leczyć.

Jak powstają blizny po trądziku?

Blizny to nic innego jak reakcja organizmu na uszkodzenia, które powstają na skórze. Jak się pojawiają? Często po rozcięciu skóry w trakcie zabiegu chirurgicznego, na skutek oparzenia skóry, szczepienia, a także w wyniku stanów zapalnych rozwijających się na skórze w przebiegu trądziku. Nie u każdego i po każdym trądziku pozostają blizny, najczęściej ślady zostają po tych najcięższych jego odmianach. Niektórzy zaś mają po prostu ku niemu predyspozycje. Sprzyja im również drapanie skóry paznokciami oraz wyciskanie pryszczy. Dlatego tak ważne jest, by trzymać dłonie z dala od twarzy i co chwila jej nie dotykać, przenosząc różnego rodzaju bakterie. Z wiekiem blizny po trądziku, będące pozostałością po wieku nastoletnim, lubią się pogłębiać i stawać się coraz bardziej widoczne. Wraz z upływam mijających lat skóra traci kolagen, pojawiają się zmarszczki, które eksponują nierówności na skórze i niedoskonałości są coraz bardziej i mocniej widoczne.

Lepiej zapobiegać

Trądzik, a szczególnie te ciężkie jego odmiany najlepiej leczyć u specjalisty. I to nie u pierwszego lepszego, na jakiego się natkniemy. Dobrze jest sprawdzić przed wizytą recenzje i opinie na portalach o lekarzach. Pomocne mogą tu okazać się też wszelkiego rodzaju grupy kosmetyczne na portalach społecznościowych. Blizny po trądziku niestety najczęściej same się nie zagoją, więc pozostawienie skóry samej sobie nie jest żadnym rozwiązaniem. Oprócz kuracji u dermatologa warto przestrzegać kilku prostych zasad – nie dotykać, nie wyciskać i nie niszczyć pryszczy – nawet tych najbardziej uciążliwych. Chyba nikt nie chce dobrowolnie zafundować sobie szpecących blizn na twarzy, prawda?

Kiedy zacząć leczyć blizny po trądziku?

Najłatwiej rozpocząć leczenie potrądzikowych blizn, kiedy te są jak najświeższe. Wówczas mamy największą szansę na to, iż pozbędziemy się ich całkowicie. Metod leczenia blizn jest całkiem sporo i polegają one na przyspieszeniu procesu regeneracji skóry. Pamiętajmy też, że młoda cera oczywiście goi się najszybciej. Oczywiście pomocne są wszelkiego rodzaju maści, czy kremy, jednak niekiedy leczenie nimi skóry twarzy może okazać się niewystarczające. Najlepszym pomocnikiem w walce z bliznami będzie tu mikrodermabrazja, czy chemiczne złuszczanie skóry. Więcej o nich przeczytasz tutaj https://salonpieknecialo.pl/. Największe efekty przyniesie kilkukrotne powtarzanie zabiegów, czyli oczyszczająca i odbudowująca kuracja, która jest w stanie trwale pomóc usunąć blizny po trądziku. Oczywiście warto tutaj także wybrać specjalistyczny salon kosmetyczny, który cieszy się dobrymi opiniami w walce z trądzikiem i zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów. Twarz jest w końcu tym, na co jako pierwsze zwracamy uwagę u drugiego człowieka.

Naczelna

Dodaj komentarz