Jak zabezpieczyć się przed komarami na polowaniu?

Komary to wyjątkowo uciążliwe insekty. Utrudniają życie praktycznie wszystkim. Ze szczególnym jednak upodobaniem tną i kąsają wszystkich tych, którzy zdecydują się na zapuszczenie do lasu. Wliczyć w to możemy wszelkiej maści turystów, grzybiarzy, wędkarzy, a przede wszystkim myśliwych. Szczególnie właśnie myśliwi będą narażeni na utrudnienia ze strony komarów, gdyż czas polowań niejednokrotnie zbiega się idealnie wręcz z czasem największej aktywności komarów. Aby się przed nimi zabezpieczyć, nie wystarczy odpowiednia odzież myśliwska. Tutaj niezbędne będzie nowoczesne urządzenie Thermacell MR300, które skutecznie odstrasza komary i inne insekty w najbliższej okolicy.

Czym jest urządzenie Thermacell MR300?

Urządzenie Thermacell MR300 to nowoczesny odstraszacz do komarów i innych insektów. Jego działanie opiera się o wydzielanie środka o nazwie d-alertyne. Jest to syntetyczna wersja naturalnie występujących związków zapachowych, które spotkać można na przykład w chryzantemach. Wraz z urządzeniem dostarczane są dodatkowe maty zapachowe, oraz kartridże butanowe. Łącznie wszystkie wkłady zapewniają nam 12 godzin nieprzerwanego działania urządzenia. Warto podkreślić, iż Thermacll MR300 to urządzenie, które możemy zarówno ustawić stacjonarnie, jak również zabrać ze sobą po przytroczeniu do pasa. Pozwala nam więc na odstraszanie komarów i kleszczy nawet podczas przemieszczania. Po włączeniu urządzenia, intensywny zapach odstraszający wydzielany jest na powierzchni dochodzącej do nawet 20 m2 dookoła urządzenia. Mamy więc dzięki temu okrąg o promieniu kilku metrów zupełnie bezpieczny. Jest to całkiem spora strefa wolna od komarów.

Urządzenie to, sprawdzi się nie tylko podczas polowania. Równie dobrze można zabrać je na ryby, na grzyby, czy też na biwak. Bardzo często wykorzystywane jest także w zastosowaniu domowym. Na przykład podczas grillowania w ogrodzie, gdzie komary także mogą skutecznie zepsuć całą zabawę.

Jak korzystać z urządzenia Thermacell MR300?

Samo działanie urządzenia jest bardzo proste. Wystarczy je zawiesić w odpowiednim miejscu, a następnie włączyć. Możemy je przypiąć w specjalnej kaburze do paska, czy też zawiesić na drzewie, albo postawić na ziemi. W zasadzie w tym zakresie nie ma ograniczeń. W dowolnym też momencie możemy je wyłączyć i włączyć na nowo. Możemy więc skutecznie oszczędzać czas działania urządzenia tylko do okresu, kiedy jest to absolutnie niezbędne.

Poza tym, warto także zwrócić uwagę na nowoczesne bluzy i swetry myśliwskie. Pozwalają one także w pewnym zakresie zabezpieczyć się przed żądnymi krwi komarami. Niemniej jednak to właśnie nowoczesne urządzenie Thermacell, jako skuteczny odstraszacz komarów jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. W związku z tym też, zakup urządzenia Thermacell MR300 będzie jak najbardziej uzasadnioną inwestycją. Niezależnie od tego, czy wybieramy się polowanie, na grzyby, czy też potrzebujemy go do ogrodu. W każdym z tych przypadków sprawdzi się wyśmienicie.

Naczelna

Dodaj komentarz