Leczenie implantologiczne bez przeszkód i dla każdego

Leczenie implantologiczne to najlepsze rozwiązanie zarówno w sytuacji występowania pojedynczych ubytków, jak i wtedy, kiedy pacjent nie posiada już swoich zębów. Oprócz walorów estetycznych, zastosowanie implantów znacząco hamuje proces nieodwracalnych zmian związanych z zanikiem kości wyrostka zębodołowego. Z posiadaniem ubytków w uzębieniu wiążą się również różnego rodzaju dolegliwości fizyczne. Implanty zębowe stanowią więc sposób na jednoczesną poprawę wyglądu, komfortu i zdrowia.

Jak przebiega leczenie?

Podczas pierwszej wizyty, po wypełnieniu kwestionariusza zdrowia, wykonywana jest tomografia komputerowa, która dostarcza informacji o warunkach anatomicznych pacjenta – w oparciu o te informacje przeprowadzane jest dalsze leczenie. Na tym etapie lekarz tworzy szczegółowy plan leczenia, oraz pobiera wyciski – szablony chirurgiczne. Następnym krokiem jest rutynowy zabieg chirurgiczny – wszczepienie implantu w kość. Pacjent znajduje się w znieczuleniu miejscowym, a cała czynność trwa około pół godziny i jest bezbolesna. Następnie trzeba odczekać czas niezbędny na integrację implantu i gojenie – zależności od miejsca w jamie ustnej, zajmuje to zwykle pomiędzy 3 a 5 miesięcy. Oczywiście, w tym czasie pacjent może funkcjonować normalnie, dzięki zastosowaniu tymczasowej korony.

Docelowe rozwiązanie wdrażane jest podczas odbudowy protetycznej. Po szeregu czynności – między innymi odsłonięciu implantu (również przy znieczuleniu miejscowym), pobraniu wycisków i odkręceniu śrub gojących, przystąpić można do mocowania korony składającej się z łącznika i uzupełnienia protetycznego.

Leczenie implantologiczne – dla kogo?

Implantologia to dziedzina, która polega szybkiemu rozwojowi, oraz cechuje się bardzo wysokim bezpieczeństwem i skutecznością – organizm traktuje wszczepione elementy tak jak własną, naturalną tkankę. Zabieg można wykonywać od momentu zakończenia procesów wzrostowych kości – jest to wiek pomiędzy 16 a 20 lat. Nie ma górnego limitu – implanty są z powodzeniem wszczepiane również u osób starszych. W sytuacji, kiedy doszło do dużych zaników kości spowodowanych długotrwałym posiadaniem ubytków, również możliwe jest zastosowanie leczenia implantologicznego – konieczna jest wtedy augmentacja kości, która przygotowuje tkanki do zabiegu. Również inne wady anatomiczne rzadko stanowią problem, a efektywność zabiegów szacowna jest na ponad 99 procent.

Ofertę z zakresu implantologii, którą świadczą Dentyści pod Jedynką możesz poznać pod adresem – https://www.dentyscipod1.pl/oferta/implantologia/.

Naczelna

Dodaj komentarz