Leczenie przeziębienia za pomocą ziół.

Przeziębienie to bardzo częsta przypadłość spotykająca praktycznie rzecz biorąc każdego z nas, szczególnie w okresie przejściowym pomiędzy jesienią a zimą, oraz zimą a wiosną, kiedy to temperatura oscyluje w granicach zera, jest zimno, mokro i wietrznie. Jednym słowem panują idealne wręcz warunki do rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii i wirusów, które mogą do woli atakować nasz organizm, a w przypadku, kiedy trafią na słabszy dzień, przeziębienie murowane. Dlatego też, warto tutaj pozyskać wiedzę z zakresu tego, jak skutecznie leczyć przeziębienie, aczkolwiek przydatna okazać się może także wiedza o tym, jak zabezpieczyć się przed przeziębienie. Zobaczmy poniżej, w jaki sposób można będzie tego dokonać, bez ciągłego zażywania chemicznych środków leczniczych, opierając się tylko i wyłącznie na tym co natura zapewniła nam od samego początku.

Walka z przeziębieniem

Jeśli niestety nie uda nam się w porę zabezpieczyć i dosięgnie nas bezlitosne ramię przeziębienia, musimy przygotować się odpowiednio do walki z tym nieprzyjemnym schorzeniem. Z reguły w tym czasie organizm jest osłabiony, nos zapchany a do tego wszystkie boli głowa. Wbrew wszystkim obiegowym opiniom, ostatnią głupotą jest wyjście do szkoły czy też do pracy z przeziębieniem, bowiem nie tylko przyczyniamy się do pogarszania sytuacji ze swoim stanem zdrowia, ale także egoistycznie i w bardzo głupi sposób narażamy innych na to samo. Wystarczy tutaj kichnąć w strone osoby zdrowej, a może ona natychmiast załapać przeziębienie i już kolejny roznosiciel. Jednym słowem wirusy żywią się tutaj ludzką głupotą i pychą (tak, gdyż niektórzy twierdzą, ze to tylko przeziębienie i im to nie przeszkadza, bowiem są silni i wytrzymali – głupota) oraz faktem tego, że za wszelką cenę będą chcieli pójść do pracy czy też do szkoły, bo tego się od nich wymaga.

WYCHODZENIE Z PRZEZIĘBIENIEM TO EGOIZM, BOWIEM ZARAŻAMY WSZYSTKICH DOOKOŁA I ROZNOSIMY DODATKOWO CHOROBĘ

Jak się zabezpieczyć?

Rzecz jasna istnieją także sposoby na zabezpieczenie się przed przeziębieniem, aczkolwiek nie zawsze jest to takie proste, jakby się mogło pozornie wydawać.

Czosnek.

Czosnek jest tutaj najlepszym sprzymierzeńcem w walce z przeziębieniem, gdyż jest to, jakby nie spojrzeć, najsilniej działający, naturalnie występujący w przyrodzie antybiotyk. Codzienne zażywanie czosnku może tutaj znacznie pomóc w zabezpieczeniu się przed przeziębieniem, niemniej jednak trzeba bardzo uważać, bowiem może on nawet doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń żołądka. Można tutaj zażywać czosnek gotowany w zupach, lub też specjalnie przygotowaną nalewkę czosnkową na spirytusie, przy czym stosować ją należy codziennie rano, po kilka kropel rozrzedzonych z wodą (to ma być dla zdrowia a nie na imprezę).

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż przyroda zapewniła nam wystarczająco środków do zwalczania chorób i zabezpieczania się przed ich pojawianiem, bowiem poza czosnkiem mamy tutaj także inne zioła skuteczne na przeziębienie, stosowane przede wszystkim jako herbatki, na przykład rumiankowe, które wspierają nasz organizm w walce z wirusami, oraz zabezpieczają go przed pojawianiem się nowych wirusów.

Naczelna

Dodaj komentarz