Marmurowe schody i ich wykonanie.

Estetyka wykończenia wnętrz w naszych domach jest jedną z bardziej istotnych kwestii, o których każdy z nas stale myśli. W końcu, każdy chciałby mieć elegancko wykończony dom, aby czuć się w nim komfortowo i wygodnie każdego dnia. Dlatego też, warto przeanalizować różnorodne rozwiązania w zakresie wykończenia wnętrz, tym bardziej, iż obecnie te najciekawsze stają się coraz bardziej przystępne cenowo. Jednym z takich rozwiązań mogą się okazać marmurowe schody wewnętrzne, prowadzące na druga kondygnację budynku. Warto tej kwestii przyjrzeć się nieco bliżej, bowiem poza wysokim poziomem estetyki, schody zrealizowane w marmurze, będą nieść także wiele innych zalet, dla których warto o takich inwestycjach pomyśleć.

Zalety zastosowania schodów marmurowych.

Jak już o tym wspomnieliśmy we wstępie, schody zrealizowane w marmurze będą nieść za sobą sporą ilość korzyści o których warto sobie powiedzieć nieco szerzej. Jedynym mankamentem takiego rozwiązania może się okazać nieco wysoki koszt, który w tym przypadku będzie z reguły dwu a nawet trzykrotnie wyższy od innych rozwiązań w tym zakresie. Do najważniejszych zalet schodów zrealizowanych w marmurze, musimy wobec tego zaliczyć:

  • Niesamowicie wysoki poziom estetykinowoczesne schody zrealizowane w marmurze przydadzą naszemu wnętrzu nieco ekskluzywności, a także podniosą nasz prestiż.
  • Trwałość naturalnego kamienia – zastosowanie naturalnego kamienia czyli marmuru, do wykonania schodów zapewnia wysoki poziom ich trwałości. Tego typu schody z reguły będą w stanie bez trudu przetrwać setki lat.
  • Odporność kamienia na uszkodzenia – będziemy się musieli naprawdę nieźle postarać, aby przypadkowo uszkodzić schody zrealizowane w marmurze. Można wręcz powiedzieć, iż jest to po prostu niemożliwe.
  • Łatwość utrzymania w czystości – marmurowe schody nie sprawiają żadnych trudności, jeśli chodzi o ich utrzymanie w czystości – sprawdzają się tutaj standardowe detergenty. Warto jedynie kilka razy w roku zabezpieczyć je impregnatem przed osadzaniem się kamienia z twardej wody.

Mamy tutaj więc do czynienia z całkiem sporą ilością korzyści płynących z takiej inwestycji. W szczególności zaś powinno nas zainteresować to, iż sam fakt wyższego kosztu, wcale nie oznacza wyższych kosztów w tym przypadku. Jeśli bowiem rozłożymy koszt na lata eksploatacji, okaże się, iż rok korzystania ze schodów marmurowych jest o wiele tańszy niż rok korzystania ze schodów drewnianych czy też stalowych.

Wykonanie schodów marmurowych.

Jeśli chodzi o kwestię wykonania tego typu schodów, to najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania profesjonalnym kamieniarzom, którzy skutecznie potrafią zająć się obróbką kamienia oraz jego montażem na schodach. Wymaga to dość rozległej wiedzy, jak również odpowiedniego wyposażenia warsztatu, aby bloki kamienne prawidłowo przyciąć, oszlifować i wypolerować. Raczej nie będziemy mieć możliwości samodzielnego wykonania schodów z marmuru, aby spełniały nasze wszystkie wytyczne, toteż trzeba będzie jednak ponieść koszty związane z wynajęciem firmy kamieniarskiej. Jest to jednak jak najbardziej opłacalne, o czym już zresztą wspominaliśmy niejednokrotnie wcześniej.

Naczelna

Dodaj komentarz