Membranowe pompy szlamowe

Membranowe pompy szlamowe czy też inaczej pompy przeponowe to grupa pomp o specyficznym zastosowaniu. Nadają się one zarówno do pompowania szlamu i ścieków, jak również substancji czynnych chemicznie. Czasami zdarza się także zastosowanie tego typu pomp przy odwadnianiu igłofiltrami. Pompy te charakteryzują się specyficzną konstrukcją oraz działaniem, które zapewnia możliwość pompowania w trudnych warunkach. Warto tutaj przyjrzeć się im nieco bliżej, aby przekonać się do co ich możliwości. Okazuje się bowiem, iż membranowe pompy szlamowe będą tutaj cieszyć się szerokim zakresem zastosowania w wielu różnych sytuacjach.

Membranowe pompy szlamowe i ich działanie.

W podstawowej wersji będziemy tutaj mieć do dyspozycji membranowe pompy szlamowe o specyfice działania, dostosowanej do pracy z medium zanieczyszczonym. Oczywiście są to pompy samozasysające. Do pracy nie wymagają zaworów stopowych czy też wstępnego zalewania wodą. Potrafią skutecznie pompować nawet medium z zawartością cząstek stałych czy też szlamu. Idealnie więc sprawdzać się będą w budownictwie czy też jednostkach gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

Zastosowanie pomp membranowo przeponowych.

Tego typu pompy oczywiście sprawdzają się doskonale w zakresie odwadniania wykopów budowlanych itp. zastosowań. Jednakże warto podkreślić, iż pompy membranowe będą stosowane także w pompowaniu substancji o nietypowym składzie chemicznym. Dostępne na rynku wersje pozwalają nam na zastosowanie w następujących przypadkach:

  • Pompowanie smarów i chłodziwa w maszynach przemysłowych i liniach produkcyjnych
  • Pompowanie środków chemicznych (na przykład na stacji uzdatniania wody basenowej)
  • Tłoczenie wody kwaśnej, zasadowej
  • Pompowanie ścieków i wody brudnej, zanieczyszczonej ciałami stałymi.

Generalnie, można powiedzieć, iż pompy przeponowe będą charakteryzować się bardzo szerokim zastosowaniem głównie w przemyśle. Wykorzystywane będą na różnych obiektach produkcyjnych, głównie do zasilania maszyn i linii w smary, oleje i chłodziwo.

Podsumowanie

Reasumując, trzeba tutaj powiedzieć, iż membranowe pompy szlamowe to bardzo dobre rozwiązanie w wielu sytuacjach. Głównie są to jednak pompy do zadań w pracach budowlanych, przy odwadnianiu wykopów. Sprawdzają się także w przypadku odwadniania igłofiltrami, aczkolwiek z racji samo zasysania na poziomie maksymlanie 4-5 metrów, nie mogą one być wpłukiwane na większe głębokości.

Warto więc podkreślić, iż tego typu pompy trafiają głównie do firm budowlanych. Stanowią zarówno podstawowe wyposażenie, jak również są wypożyczane przez firmy w miarę zapotrzebowania. Ich eksploatacja nie jest w żadnym zakresie wymagająca. Sprawdzają się idealnie do pracy bezobsługowej. Mogą skutecznie i bezawaryjnie pracować przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Z całą pewnością trudno będzie znaleźć podobne pompy o tak dobrych parametrach w tym zakresie.

Naczelna

Dodaj komentarz