Młot do koparki dla firmy budowlanej.

Inwestycja w młot do koparki to dla wielu firm budowlanych bardzo dobre rozwiązanie. Trzeba jednak z góry dokładnie przeanalizować zapotrzebowanie na tego typu młot. Nie każda bowiem firma budowlana, będzie potrzebować tego typu urządzeń. Jest to raczej urządzenie, przeznaczone dla tych firm, które regularnie będą potrzebować młota o dużej energii uderzenia do pokonywania różnych przeszkód. Młoty do koparek są przede wszystkim przeznaczone do realizacji wszelkiego rodzaju prac wyburzeniowych. Aczkolwiek jest także możliwość ich wykorzystywania w innych zastosowaniach. Warto więc sobie tutaj o tym powiedzieć, aby mieć podstawy do przeanalizowania naszego zapotrzebowania na pracę tego typu narzędzia.

Młot do koparki i jego zastosowanie.

Jeśli chodzi o zastosowanie młotów hydraulicznych do koparek, to znajdziemy tutaj kilka bardzo ciekawych przypadków, kiedy będą one wyjątkowo przydatne. Do najczęstszych zastosować młotów do koparek będziemy tutaj zaliczać:

  • Wyburzenia w budownictwie – burzenie murów, nawierzchni bitumicznych i betonowych
  • Pokonywanie przeszkód gruntowych – rozbijanie kamieni większego sortymentu czy tez starych konstrukcji betonowych w wykopach budowlanych.
  • Wbijanie słupków zbrojeniowych – przy zastosowaniu odpowiedniej nakładki na młot.

Możemy więc młot do koparki wykorzystywać w różnych zastosowaniach w budownictwie. Przede wszystkim jednak, jest to narzędzie zapewniające nam dużą energię uderzenia. Oczywiście młoty do koparek występują w wielu wariantach, przeznaczone do różnych maszyn. Trzeba tutaj bowiem pamiętać, iż każdy młot będzie przeznaczony do konkretnej grupy koparek, pod względem jej masy całkowitej. Będzie ona bowiem pewnym wyznacznikiem trwałości maszyny i jej odporności na konkretne obciążenia. Te zaś, w przypadku młotów hydraulicznych, są spore i uzależnione od modelu młota oraz energii uderzenia.

Dobór i eksploatacja młota do koparki.

Bardzo ważną kwestią jest tutaj prawidłowy dobór młota do posiadanej koparki. W tym zakresie, jednym z lepszych rozwiązań, będzie wizyta u autoryzowanego dostawcy jednego z producentów młotów hydraulicznych. Dostawca zapewni nam prawidłowe dopasowanie młota do posiadanej przez nas maszyny. Tutaj dostawca nie tylko dobierze młot odpowiadający naszej maszynie, ale do razu dopasuje odpowiednią płytę adaptacyjną. Jest to specjalna nakładka na ramię naszej maszyny, która pozwala na łatwy i prosty montaż. Co ważne, ten sam młot może być wykorzystywany przez kilka maszyn, pod warunkiem spełniania wymogów wagowych i parametrów technicznych. Wystarczy po prostu inna płyta adaptacyjna, dopasowana do młota i innego modelu koparki. Dzięki, posiadając w firmie dwie, czy więcej maszyn o podobnych parametrach i wadze, możemy zainwestować tylko w jeden młot do koparki. Następnie w zależności od potrzeb w danej sytuacji, wykorzystywać go z każdą z tych maszyn. Jest to z całą pewnością korzystne rozwiązanie, zapewniające nam spore oszczędności w przypadku eksploatacji młotów hydraulicznych do koparek.

Naczelna

Dodaj komentarz