Nowe okna PCV do twojego domu.

Będąc właścicielem starszego domu jednorodzinnego, trzeba zdawać sobie sprawę z konieczności poczynienia pewnych inwestycji. Stare budynki mają to do siebie, iż obecnie, trzeba będzie przeprowadzać raczej kompleksowy remont generalny. Na nic zdadzą się drobne poprawki i naprawy. Jeśli chcemy aby starszy budynek spełniał nowoczesne normy i gwarantował nam wysoki poziom komfortu, trzeba przygotować się na odpowiednie inwestycje. Przede wszystkim trzeba będzie przeprowadzić termomodernizację budynku. Stare domy są strasznie energożerne. Zacząć zaś wypada od tego, aby zainwestować w nowe ona PCV. Zapewnią nam one bowiem podniesienie poziomu komfortu oraz zminimalizują straty energii cieplnej z budynku w wyraźny sposób.

Jak wybrać nowe okna PCV do swojego domu?

Dobór nowych okien do budynku jednorodzinnego wymaga odpowiedniego podejścia. Nie możemy tutaj wybrać po prostu pierwszych z brzegu okien, byleby były nowe. Trzeba zwrócić uwagę na ich parametry techniczne, a dla nas najistotniejsze będą następujące dwa:

  • Izolacja termiczna – parametr określający ilość ciepła traconą z domu przez nasze okna. Im mniejszy poziom tego parametry tym dla nas lepiej, bowiem przekłada się to na oszczędności. Mniej energii straconej, to mniejsze zapotrzebowanie na energie. Mniejsze zapotrzebowanie zaś, to oczywiście niższe koszty ogrzewania.
  • Izolacja akustyczna – czyli parametr określający natężenie hałasów, jakie będą przedostawać się z zewnątrz do naszego domu poprzez okna. Im wyższy poziom izolacji tym lepiej. Nasz relaks czy też spokojny sen, nie będzie zakłócany odgłosami z zewnątrz, bawiącymi się na ogródku dziećmi, czy też przejeżdżającymi pobliską drogą samochodami.

Tak więc wybierając nowe okna PCV, musimy w pierwszej kolejności podjąć decyzję odnośnie ich wyboru pod względem tych właśnie parametrów technicznych. Dopiero w następnych krokach będziemy mogli zająć się kolejnymi zagadnieniami. Nie mniej istotnymi, aczkolwiek nie tak ważnymi jak izolacja termiczna i akustyczna.

Okna na wymiar czy standardowe?

Jest to bardzo istotna kwestia. Wybierając nowe okna PCV, musimy określić, czy bierzemy okna w wymiarach standardowych czy też wolimy dokonać zakupu okien na wymiar. Każde rozwiązanie swoje wady i zalety. Okna w wymiarze standardowym, wymagają od nas dodatkowego przygotowania wnęki okiennej (kucie, murowanie), ale są za to przystępniejsze cenowo. Okna na wymiar zaś, są od razu dopasowane do wymiarów naszej wnęki, przez co oszczędzamy czas pracy. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością dopłaty. W zależności od producenta będzie to 10-30% wartości nominalnej.

Gdzie kupić nowe okna PCV do swojego domu?

Zakup okien musimy realizować tylko i wyłącznie u dobrego, sprawdzonego i doświadczonego dostawcy. Dobry sklep Drew Dom z oknami PCV w Bielsku Białej jest jednym z takich miejsc. Możemy tutaj liczyć na wsparcie ze strony sprzedawcy. Na jego radę. To bardzo ważne, bowiem dobry sprzedawca musi znać się na zagadnieniach związanych z doborem okien. Dobry sprzedawca zawsze nam doradzi, które modele będą w większym zakresie spełniać nasze oczekiwania. Tak więc nie warto szukać tutaj jakichkolwiek super okazji cenowych kupując nowe okna PCV musimy skupić się na ich jakości i prawidłowym doborze, a nie na oszczędnościach.

Naczelna

Dodaj komentarz