Od Inspiracji do Realizacji – urządzamy pokój dziecka

Dowiedziałeś się, że zostałeś rodzicem. W Twojej głowie na pewno kotłują się myśli, podsycane euforią być może z delikatną nutą niepewności. Ten stan odejdzie, lecz niedługo trzeba będzie sobie zadać pytanie- jak najlepiej powitać nowego członka rodziny? Jak urządzić mu pokój, jak skompletować wyprawkę? Tak mało czasu, a tak dużo do zrobienia. Wydaje się być to trudne, ale wystarczy trzymać się kilku wskazówek, a cały proces aranżacji wnętrza będzie przebiegał bez komplikacji.

Wybór koloru ścian

Kiedy już ochłoną emocje przychodzi czas na myślenie bardziej pragmatyczne. Masz już uprzątnięty pokój z niepotrzebnych rzeczy i co dalej? Czasami warto zostawić kolor ścian taki jaki jest. Jeżeli wnętrze nie jest bardzo krzykliwe remontu to możesz przejść do następnego punktu. Natomiast jeśli chcesz je zmienić postaraj się postawić na kolory stonowane lub delikatnie kontrastujące. Świetnie odnajdą się w przypadku dziecięcych pokoi różne odmiany pastelowych farb. Pamiętaj by koniecznie umożliwiały łatwe czyszczenie- Twoje dziecko na pewno przynajmniej raz będzie próbowało tę funkcję przetestować, a nie zawsze zdążysz zareagować w porę.

Jak dopasować meble do stylu wnętrza pokoju dziecka

Zarówno ściany jak i meble powinny stanowić jedną kompozycyjną całość. Jako, że najczęściej dobiera się meble do już pomalowanych ścian w ofercie sklepu BAMI, znajdziesz wszystkie niezbędne meble takie jak: łóżka dziecięce, komody, szafy, biurka i wiele wiele więcej w polecanych standardowych stonowanych kolorach lub w wersji wybranej spośród tysięcy kolorów i odcieni palety RAL i NCS. Nie musisz się ograniczać. Możesz zamówić meble dla swojej pociechy w każdym kolorze dostępnym na świecie. Polecane jest zapoznanie się z fizycznymi próbnikami, gdyż obraz na monitorze może odbiegać od rzeczywistego efektu końcowego.

Wyposażenie pokoju dziecięcego

Każdy rodzic chce by jego dziecku niczego w swoim pokoju mu nie brakowało. Często to prowadzi jednak do bardzo szybkiego nagromadzenia w nim wielu niepotrzebnych rzeczy, które tylko zbierają kurz. Najlepiej zacząć od zakupu najpierw podstawowych mebli, a następnie dosłownie pojedynczych drobnych dodatków. Warto by jak najwięcej z nich łączyło w sobie więcej niż jedną funkcjonalność. Taką cechę posiadają min. łóżka dziecięce SIMONE, gdzie nawet schodki prowadzące do antresoli posiadają szuflady. Takie rozwiązania znajdą zastosowanie szczególnie w pokojach, które z racji na mały metraż nie pozwalają na wstawienie dużej ilości standardowych mebli i jedyną alternatywą byłoby zamawianie wszystkich na wymiar.

Naczelna

Dodaj komentarz