Panie profesorze? Proszę pana? Jak mówić do wykładowcy?

edukacja zdalna wszip

Pewnie wiele osób studiujących lub dopiero zaczynających edukację na tym etapie, zastanawia się jak zwracać się do osób prowadzących zajęcia. Osoba przeprowadzająca wykłady, ćwiczenia lub inną formę powinna na pierwszych zajęciach określić swój stopień i preferencje odnośnie odnoszenia się do niej. Wszystko tak naprawdę zależy od dobrej woli wykładowcy i jego postrzegania własnego dorobku naukowego.

Niektórzy profesorowie wręcz z oburzeniem podchodzą do osób, które zwrócą się do nich „Proszę Pana”, inni z kolei wolą luźne podejście studentów do ich osobliwości. Także najważniejsze jest zapoznanie się z wymogami jakie stawia dana osoba i stosowanie się do jego prośby w zwracaniu się do niej. Dzięki temu okażemy jej szacunek. Jeśli natomiast nie wiemy jaki tytuł posiada, najbezpieczniej będzie zastosować zwrot „Panie Profesorze”, gdyż ta ranga zdecydowanie jest najbardziej pożądana, więc nawet osoba z niższym statusem będzie zadowolona jeśli student odezwie się do niej w taki sposób.

Najważniejsza jest jakość kształcenia.

Studia magisterskie to kolejny etap studiów wyższych, dlatego każdy absolwent I stopnia powinien dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego kierunku, który będzie kontynuacją dotychczasowych kwalifikacji, a jednocześnie będzie poszerzał horyzonty i możliwości na rynku pracy. WSZIP posiada bardzo szeroki wybór kierunków na różnych obszarach naukowych, aby każdy mógł odnaleźć swoją drogę edukacji. Na naszej uczelni pracują najlepsi doświadczeni magistrzy, doktorzy oraz profesorowie, którzy z wielką przyjemnością przekażą Państwu swoją wiedzę i doświadczenie. Zajęcia, które są prowadzone są wzbogacane o nowoczesne formy nauczania, które mają na celu podnieść atrakcyjność zajęć i zwiększyć szybkość przyswajania wiedzy.

Jaki kierunek wybrać?

Każdy powinien znaleźć swoją drogę, którą chce podążać, dlatego proponujemy wejść na stronę https://wwszip.pl/ i zapoznać się z ofertą jaką proponujemy. Zawsze jednak możecie liczyć na naszą pomoc i wsparcie w zakresie wyboru studiów, jednak pamiętajcie, że ostateczna decyzja musi być wasza własna i przemyślana. Zapewniamy bardzo atrakcyjne czesne, które jest bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi uczelniami. Możemy pochwalić się świetną renomą wśród uczelni oraz szacunkiem wśród absolwentów, którzy skończyli edukację w naszej placówce. Pamiętajcie, że odpowiednie wykształcenie jest kluczem do znalezienia odpowiedniej i atrakcyjnej pracy.

Naczelna

Dodaj komentarz