Prawidłowa organizacja imprezy firmowej.

Zorganizowanie imprezy firmowej to nie tylko wydatek finansowy i zmarnowany czas, ale także korzyści dla pracodawcy organizującego imprezę, o czym niestety bardzo często wielu przedsiębiorców zapomina. Chodzi tutaj przede wszystkim o fakt integracji pracowników, którzy podczas imprez tego typu maja okazję nieco bliżej i lepiej się poznać, a co za tym idzie, w przyszłości lepiej między sobą współpracować, przyczyniając się tym samym do wzrostu efektywności całego przedsiębiorstwa. Zobaczmy zatem, jak zabrać się za zorganizowanie tego typu imprezy firmowej, aby rzeczywiście mogła ona odnieść pozytywne efekty w postaci lepszej współpracy pomiędzy poszczególnymi pracownikami i podnieść ogólną efektywność pracy oraz jej jakość.

Dobry pomysł na imprezę firmową.

Przede wszystkim trzeba tutaj mieć dobry pomysł na samą imprezę, bowiem na chwilę obecną nie jest wystarczającym rozwiązaniem zrobienie zakładowego grilla. Współcześnie pracownikom należy zagwarantować jakieś atrakcje, przy czym warto zwrócić jednocześnie uwagę na to, aby atrakcje te kształtowały w uczestnikach pewne, korzystne dla pracodawcy postawy. Bardzo często możemy zetknąć się na przykład z sytuacją, iż pikniki firmowe w dużej mierze opierają się o dodatkowe atrakcje w formie gier zespołowych, gdzie od paru już lat bezsprzecznie króluje paintball, aczkolwiek rozgrywki bardziej sportowe także są dość często wykorzystywane. W takich zawodach zawsze należy patrzyć na współpracę pomiędzy poszczególnymi ludźmi, a skoro grupa ludzi, będzie w stanie ze sobą współpracować na boisku w celu osiągnięcia konkretnego efektu, w taki sam sposób będą mogli potem pracować zespołowo w celu poprawy wydajności całego przedsiębiorstwa. Bardzo rozsądnie jest tutaj drużyny tworzyć zgodnie z podziałem administracyjnym w firmie, na działy i zespoły, aby ludzie na co dzień ze sobą pracujący, mogli uczestniczyć w rozgrywkach we tej samej drużynie. Potem wystarczy już tylko odpowiednio zmotywować ich do działania na co dzień w pracy a efekty z czasem przyjdą same.

Zlecenie organizacji imprezy firmowej.

Bardzo często można się też spotkać z zewnętrznymi firmami usługowymi, które zajmują się organizowaniem imprez firmowych zawodowo. Trzeba tutaj powiedzieć, iż organizacja imprez firmowych urosła nam już pomału do rangi sztuki, a organizatorzy przekrzykują się stale, który z nich zaoferuje lepsze warunki finansowe imprezy oraz towarzyszące jej atrakcje. Rzecz jasna zlecenie organizacji imprezy firmowej na zewnątrz, będzie kosztowne, niemniej jednak w większości przypadków okazuje się to być bardziej opłacalnym rozwiązaniem, bowiem nie marnujemy zbyt dużo czasu, a wiadomo, iż nie znając się na organizacji tego typu imprez, czas przygotowania wszystkiego znacznie będzie się wydłużał. Niezależnie jednak od tego czy samodzielnie zorganizujemy imprezę, czy tez zlecimy jej organizacje na zewnątrz, warto w tego typu wydarzenia inwestować pieniądze, bowiem zwraca się to w postaci lepszego podejścia pracowników do pracy zespołowej.

Naczelna

Dodaj komentarz