Producent wyrobów z tworzyw sztucznych dostarczy to, czego potrzebujesz

Polichlorek winylu to substancja, która całkowicie odmieniła światowy przemysł. Dzięki niej wyroby z tworzyw sztucznych stały się w wielu przypadkach najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem. Co powinieneś wiedzieć o słynnym PCV?

Blisko dwa wieki historii

Kto by pomyślał, ale PCV ma już ponad 190 lat! W 1835 roku po raz pierwszy uzyskano biały proszek, który dziś znamy jako polichlorek winylu. Jednak chemik, który dokonał procesu polimeryzacji, Francuz Henri Victor Regnault, nie wiedział, co udało mu się wytworzyć. Pierwszy zapis reakcji spisano dopiero w 1872 roku. W 1913 roku z kolei Niemiec Fritz Klatte opatentował uzyskiwanie żywicy z winylowych związków. W czasie I wojny światowej PCV stosowano jako zamiennik kauczuku. Drogie koszty uzyskiwania materiału sprawiły jednak, że po jej zakończeniu zaprzestano dalszej produkcji. Sytuacja zmieniła się w latach trzydziestych XX wieku, gdy w Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech powstały pierwsze fabryki zajmujące się hurtową produkcją materiałów z PCV.

Jak wytwarza się PCV?

PVC powstaje w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Istnieją trzy metody uzyskiwania tego polimeru. Najstarszą z nich jest polimeryzacja emulsyjna. Otrzymujemy wówczas produkt przezroczysty, w postaci sproszkowanej, który pochłania wodę. Obecnie najczęściej wykorzystuje się polimeryzacje suspensyjną, która pozwala uzyskać czystszy produkt. Cechuje się także większymi właściwościami elektroizolacyjnymi. Istnieje także trzecia metoda uzyskiwania PCV, która wymaga jednak specjalnej aparatury. To polimeryzacja w masie, dzięki której otrzymujemy najczystszą postać polichlorku winylu.

Jakie gałęzie przemysłu zabezpiecza producent wyrobów z tworzyw sztucznych?

Właściwości polichlorku winylu sprawiają, że znajduje on zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Do najważniejszych zalet należy elastyczność, odporność na skrajne temperatury, czy uszkodzenia mechaniczne. Producent wyrobów z tworzyw sztucznych może więc wytwarzać elementy charakteryzujące się dużą wytrzymałością. Kolejną zaletą jest fakt, że współczesne maszyny pozwalają produkować wyroby z PCV w dowolnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu producent wyrobów z tworzyw sztucznych jest w stanie sprostać nawet największym wymaganiom klienta. Tutaj możesz sprawdzić ofertę jednej z polskich firm http://www.firmaskowronski.pl/. Z PCV wykonuje się takie elementy jak uszczelki do bram garażowych, wkładki tłumiące do obejm, czy profile wykończeniowe. Polichlorek winylu jest także wykorzystywany do produkcji odbojnic, czy wężów ogrodowych

Naczelna

Dodaj komentarz