Profesjonalny młot wyburzeniowy do koparki i jego zastosowanie.

młot hydrauliczny do koparko ładowarki

Nowe rozwiązania technologiczne pojawiają się niemal w każdej dziedzinie praktycznie każdego dnia, toteż nic dziwnego, iż w branży budowlanej będziemy mieć ich całkiem sporo. Jednym z takich rozwiązań, jest wykorzystanie koparek i koparko ładowarek do zupełnie innych celów, niż zostały one zaprojektowanie. W tym jednak celu należy w pierwszej kolejności poszerzyć ich funkcjonalność poprzez montaż odpowiednich urządzeń dodatkowych. Mamy tutaj na myśli młoty hydrauliczne, które montowane w miejscu tradycyjnej łyżki stanowią poszerzenie funkcjonalności, o możliwość prowadzenia prac wyburzeniowych a w niektórych przypadkach także montażowych. Zobaczmy zatem, jak to wszystko wygląda, i w jakich okolicznościach będą znajdywać swoje zastosowanie młoty hydrauliczne do koparek i koparko-ładowarek.

Prace wyburzeniowe i młoty hydrauliczne.

Zdecydowanie najczęściej, swoje zastosowanie młoty hydrauliczne znajdą w toku realizacji wszelkich prac wyburzeniowych. Chodzi tutaj o to, iż urządzenia te, gwarantują nam bardzo dużą energię uderzenia, wielokrotnie większą niż ręczne młoty pneumatyczne, które w porównaniu z dużymi młotami do koparek, zdają się być zabawkami dla dzieci. Młot ręczy zapewnia nam energię uderzenia na poziomie maksymalnie 10-12 J, co oczywiście sprawdza się podczas wiercenia w betonie, czy też wykuwania otworów w ścianach, jednakże burzenie solidnych konstrukcji żelbetowych, czy też kruszenie naturalnych skał, wymagać będzie o wiele większej energii. W tym przypadku zaś, młoty hydrauliczne do koparek oferują nam energię uderzenia nawet powyżej 1000 J, czyli stukrotnie większą niż młoty ręczne, wobec czego nietrudno sobie wyobrazić, jaki opór będzie tutaj stawiać żelbetowa zbrojona konstrukcja, czy też skała stojąca na przeszkodzie w budowie rurociągu. Kilka uderzeń młota hydraulicznego, i z całą pewnością problem z przeszkodami będzie rozwiązany.

Dodatkowe zastosowanie młotów hydraulicznych.

Obecnie, bardzo często młoty hydrauliczne wykorzystywane są w celach montażowych w pracach budownictwa ciężkiego. Podczas budowy wszelkiego rodzaju mostów, murów oporowych, i innych konstrukcji, swoje zastosowanie znajduje młot hydrauliczny do koparki z adapterem, umożliwiającym wbijanie słupków, dzięki któremu możemy zakotwić głęboko w gruncie słupy fundamentowe dla wielu konstrukcji. Możemy dzięki nim także przygotować odpowiednie, stalowe konstrukcje oporowe poprzez wbijanie w grunt stalowych profili oporowych. Generalnie można więc powiedzieć, iż młoty hydrauliczne zapewniają nam bardzo szeroką gamę zastosowania, w zależności od naszych potrzeb. Są to więc urządzenia o dość szeroki zastosowaniu, wielofunkcyjne, pozwalające realizować wymagające zadania budowlane, wszędzie tam, gdzie niezbędna jest bardzo duża energia, siła uderzenia i wytrzymałość narzędzia.

Naczelna

2 thoughts on “Profesjonalny młot wyburzeniowy do koparki i jego zastosowanie.

  1. Pingback: przebojowy

Dodaj komentarz