Przydomowa uprawa Różaneczników i Azalii.

Piękny ogród to marzenie każdego z nas. W związku z tym też, regularnie inwestujemy w nowe rośliny, których zadaniem jest atrakcyjnych wizerunek naszego przydomowego ogrodu. Oczywiście poświęcamy także mnóstwo czasu, pieniędzy i energii na to, aby zadbać o porządek w ogrodzie, i poświęcić odpowiednią ilość czasu na niezbędne prace pielęgnacyjne przy naszych roślinach ogrodowych. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie roślin, które mają niskie wymagania w zakresie pielęgnacji. Dzięki temu bowiem, zyskamy więcej czasu na relaks i wypoczynek w ogrodzie, zamiast go zużywać na ciągłe prace ogrodowej. Jedną z takich roślin z całą pewnością są Różaneczniki oraz Azalie, których uprawa staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju.

Najważniejsze kwestię związane z uprawą Różaneczników.

Tak samo, jak każda inna roślina, tak też Różaneczniki oraz Azalie będą mieć swoje, specyficzne wymagania, które należy spełnić, aby cieszyć się dobrymi efektami hodowli. Podstawowych informacji na temat każdej, kupowanej przez nas odmiany, powinien nam udzielić dostawca Rhododendronów, u którego zaopatrujemy się w sadzonki. W końcu trzeba też pamiętać o tym, iż każda odmian będzie w innym zakresie wymagać pielęgnacji. Cechą wspólna roślin z tej rodziny będą jednak dość zbieżne wymagania w zakresie prawidłowego przygotowania uprawy w ogrodzie. Tutaj zaś, najważniejsze kwestie to wybór odpowiednich odmian, przygotowanie gleby do uprawy, oraz wybór odpowiednich stanowisk nasadzenia. Jeśli w tych kwestiach wykonamy wszystko zgodnie z wymaganiami uprawianych odmian, to z całą pewnością osiągniemy zadowalające efekty naszej uprawy.

Odmiany do uprawy ogrodowej.

Jak już wspomnieliśmy, przede wszystkim, należy zadbać o dobór odpowiednich odmian do uprawy ogrodowej. W tym przypadku musimy skupić się na roślinach o dobrym poziomie odporności na niskie temperatury. W naszej strefie klimatycznej, zimy potrafią być bardzo srogie, a więc uprawiane rośliny, powinny być w stanie przetrwać taki atak mrozów. Tutaj oczywiście każdy hurtownia Azalii i Różaneczników, powinien udzielić nam podstawowych informacji o poszczególnych roślinach. Dzięki temu, wybór będzie prawidłowy. Pozostałe odmiany, które nie sprawdzą się do uprawy ogrodowej, będziemy mogli uprawiać w donicach, co pozwoli nam na ich zabezpieczenie przed mrozami w pomieszczeniach gospodarczych.

Wybór gleby i stanowiska nasadzenia.

Ostatecznie, kiedy już mamy niezbędne odmiany, pozostanie nam przygotowanie gleby do ich uprawy, oraz wybór stanowiska nasadzenia. Rośliny te, są dość wymagające pod tym względem. Gleba powinna charakteryzować się kwaśnym odczynem pH, zaś stanowisko nasadzenia powinno być zacienione i osłonięte. Glebę możemy kupić jako gotową mieszankę, ale możemy także zmieszać ze sobą w równych proporcjach glebę ogrodniczą, korę sosnową i nie odkwaszony torf. Będzie to z całą pewnością idealna mieszanka, do uprawy ogrodowej różaneczników oraz Azalii.

Naczelna

Dodaj komentarz