Różaneczniki w przydomowym ogrodzie.

Estetyka przydomowego ogrodu to bardzo ważna kwestia dla każdego z nas. W związku z tym też, właściciele przydomowych ogrodów, każdego dnia dokładają wszelkich starań do tego, aby ich ogrody mogły być jak najpiękniejsze. najlepszym zaś sposobem na upiększenie ogrodu jest rzecz jasna nasadzenie odpowiednich roślin ozdobnych, a najlepiej takich, które będą charakteryzować się wysokim poziomem estetyki, przy minimalnym nakładzie pracy związanym z pielęgnacją. Tego typu roślinami są na przykład Różaneczniki, które bardzo łatwo utrzymać w dobrym stanie, a jedynymi wymaganiami w ich przypadku będzie prawidłowe przygotowanie gleby do uprawy oraz wybór dobrego stanowiska. Zobaczmy więc jak przygotować się do uprawy Różaneczników w przydomowych ogrodach, aby zapewnić sobie podniesienie poziomu estetyki naszego ogrodu.

Wybór Różaneczników do uprawy ogrodowej

Bardzo ważną kwestia w tym przypadku będzie konieczność prawidłowego doboru odmian Różanecznika do uprawy ogrodowej, bowiem trzeba tutaj zdać sobie wprawę z tego, iż niestety nie wszystkie odmiany będą się do tego celu nadawały. Będziemy musieli przede wszystkim skupić się na tych odmianach, które bardzo dobrze radzą sobie z mrozem, a przecież polskie zimy z reguły bywają stosunkowo mroźne. Trzeba jednakże przyznać, iż raczej bez większego trudu i wysiłku znajdziemy odmiany Różaneczników, które poradzą sobie z dwudziesto a nawet trzydziestostopniowym mrozem, toteż bez problemu przetrwają w naszych ogrodach nawet najsroższą zimę. Pozostałe odmiany, te mniej odporne na mrozy, niestety trzeba będzie trzymać w doniczkach, aby mieć możliwość ich schowania na zimę przynajmniej do pomieszczenia gospodarczego, celem zabezpieczenia przed największym mrozem. Generalnie jednak, musimy tutaj pamiętać o tym, iż uprawa Azalii czy też Różanecznika w przydomowym ogrodzie, to bardzo dobre rozwiązanie, głównie ze względów estetycznych, ale także ze względu na fakt, iż nie jest to uprawa specjalnie wymagająca.

Przygotowanie do uprawy Różaneczników.

Musimy tutaj przede wszystkim pamiętać o tym, iż Różanecznik, tak samo jak każda inna roślina z rodziny Rhododendron, będzie wymagać od nas przygotowania gleby o dość kwaśnym odczynie pH. Powinniśmy zadbać o to, aby stał on na poziomie 5-6,5, a w tym celu będziemy musieli przygotować odpowiednią mieszankę składającą się z trzech składników wymieszanych w równych częściach. Będzie to gleba ogrodnicza, torf (nie odkwaszony) oraz kora sosnowa. Tak przygotowaną glebą wypełniamy sporych rozmiarów dołek na stanowisku nasadzenia i jesteśmy gotowi do sadzenia Różaneczników. Oczywiście pamiętamy o obfitym nawadnianiu w początkowym okresie, aby roślina miała zdecydowanie jak najlepsze warunki do przyjęcia się na nowym stanowisku, co zawsze będzie najważniejszym aspektem w tym przypadku. Jeśli nasze Różaneczniki przyjmą się i przetrwają do pierwszej zimy, to wystarczy abyśmy po raz kolejny obficie nawodnili rośliny i ewentualnie ogacili suchą trawą czy też liśćmi nasadę korzenia i z cała pewnością też, na wiosnę nasze Różaneczniki obudzą się do życia i znów będą kwitnąć urozmaicając i podnosząc poziom estetyki w naszym ogrodzie.

Naczelna

Dodaj komentarz