Schody marmurowe w domach jednorodzinnych.

schody marmurowe_2Posiadanie własnego domu jednorodzinnego to przede wszystkim wysoki poziom komfortu, ale także pewne obowiązku. Przede wszystkim musimy tutaj zadbać o to, aby nasz dom był estetyczny i odpowiednio elegancki, a w tym celu trzeba będzie liczyć się ze sporymi wydatkami. Jednym zaś z lepszych sposób na podniesienie estetyki domu jednorodzinnego, w przypadku posiadania domu piętrowego, będzie wykonanie schodów prowadzących na druga kondygnację z naturalnego marmuru. Będzie to oczywiście bardzo kosztowne, niemniej jednak w zamian za to otrzymujemy cały szereg korzyści, które wielokrotnie przewyższają poniesione przez nas koszty. Warto więc starannie przemyśleć tego typu inwestycję, gdyż może się okazać, iż w naszym przypadku warto będzie ponieść dodatkowe koszty.

Korzystne aspekty posiadania schodów z marmuru.

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie wewnętrznych schodów prowadzących na piętro naszego domu w naturalnego marmuru, z całą pewnością tylko na tym skorzystamy. Niesie to bowiem za sobą liczne korzyści, z czego do najważniejszych, należy tutaj bez wątpienia zaliczyć:

  • Wysoki poziom estetyki – schody prowadzące na drugą kondygnację będą rzucać się w oczy każdemu kto tylko wejdzie do domu, a więc będzie to także podnosić prestiż naszego domu.
  • Trwałość naturalnego kamienia – schody z marmuru z całą pewnością przetrwają nas samych a także kolejne pokolenia mieszkańców naszego domu.
  • Odporność na przypadkowe uszkodzenia – trudno sobie wyobrazić aby możliwe było przypadkowe uszkodzenie schodów marmurowych bez konieczności użycia młotka i to celowo skierowanego z premedytacją i duża siłą w stronę schodów.
  • Łatwość utrzymania w czystości – schody marmurowe będziemy mogli czyścić przy zastosowaniu klasycznych detergentów.
  • Łatwa konserwacja – marmur, jako naturalny kamień należy jedynie zabezpieczyć przed osadzaniem się kamienia z wody na jego powierzchni. W tym celu stosuje się kilka razy w roku odpowiednie impregnaty.

Mamy tutaj więc kilka bardzo poważnych zalet, dla których warto przemyśleć kwestię tego typu inwestycji, mimo, iż schody marmurowe będą stosunkowo kosztownym rozwiązaniem.

Realizacja schodów z marmuru.

Jeśli o kwestię realizacji to musimy pamiętać, iż nowoczesne schody zrealizowane w marmurze będą wymagać sporych nakładów finansowych oraz odpowiedniego czasu. W pierwszej bowiem kolejności trzeba będzie znaleźć solidnego wykonawcę a po ustaleniu szczegółów, będzie on dopiero przeprowadzać wszystkie, niezbędne pomiary. Następnym korkiem będzie wybór odpowiedniej kolorystyki marmuru (od tego także zależeć będzie cena ostateczna) i przygotowanie gotowych płyt na schody w warsztacie kamieniarskim. Ostatecznym krokiem będzie już właściwy montaż uprzednio przygotowanych płyt na naszych schodach. Jest to proces czasochłonny, przede wszystkim ze względu na kosztowność materiału, która wymaga od montażystów wielkiej ostrożności i precyzji. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki, jak w przypadku zwykłych kafli, gdzie nikt za bardzie się tego typu uszkodzeniami nie przejmie. Tutaj pęknięcie jednej płyty to straty rzędu kilkuset złotych, wobec czego nie ma co się spieszyć. W zamian jednak otrzymamy wyjątkowo estetyczne i trwałe schody marmurowe, które będą sprawiać naprawdę pozytywne wrażenia zarówno na domownikach, jak i na odwiedzających.

Naczelna

Dodaj komentarz