Skuteczne wykorzystanie kabiny lakierniczej.

Jednym ze zdecydowanie ważniejszych elementów w każdej przemysłowej lakierni będzie profesjonalna kabina lakiernicza, w której będą realizowane prace szczególnie wymagające. Chodzi tutaj głównie o to, iż kabina lakiernicza gwarantuje pracownikom możliwość wykonywania prac lakierniczych w warunkach o wiele lepszych niż w dużej hali lakierniczej. Tutaj będziemy mieć po prostu dodatkowe pomieszczenie o rozmiarach większego garażu, które będzie odpowiednio przygotowane pod względami technicznymi. Zobaczmy zatem w jaki sposób prawidłowo wykorzystać kabinę lakierniczą, aby faktycznie osiągnąć z tytułu jej zastosowania odpowiednie korzyści w kwestii jakości realizowanych prac lakierniczych.

Podstawowe zalety stosowania kabin lakierniczych.

Przede wszystkim należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż zastosowanie kabiny lakierniczej, niesie za sobą określone korzyści dla przedsiębiorcy. We wnętrzu kabiny panują o wiele lepsze warunki do wykonywania prac lakierniczych, poprzez zastosowanie dodatkowej filtracji poprzez nowoczesne systemy filtrów. Wszystkie zanieczyszczenia które pojawiają się wewnątrz obiektu, czyli pył i kurz, będą tutaj odebrane. Dodatkowo można także uruchomić system podgrzewania powietrza, a jak wszyscy dobrze wiemy proces lakierniczy wymaga zachowania stałej temperatury, a celu osiągnięcia maksymalnej efektywności. Generalnie rzecz więc ujmując, można przyjąć założenie, iż zastosowanie kabiny lakierniczej będzie rozwiązaniem niezwykle skutecznym, w przypadku prac wymagających większego poziomu jakości. Jak chociażby w przypadku lakierowania pojazdów samochodowych. Tutaj klienci z reguły mają bardzo wygórowane wymagania, wynikające z konieczności starannego zabezpieczenia karoserii pojazdu przed korozją, a jak wiadomo dobrze nałożone warstwy lakieru spełniają właśnie funkcję zabezpieczającą.

Wyposażenie kabiny lakierniczej.

Nowoczesne kabiny lakiernicze posiadają całe niezbędne wyposażenie, czyli sprężarkę powietrzną oraz przygotowane pistolety ciśnieniowe. Można tutaj zarówno wykorzystać pistolety ze zbiornikami na farbę lakierową, jak i skorzystać z nowoczesnych pistoletów bez zbiorników, które w materiał zaopatrywane są z zewnątrz. Pojemniki uzupełniane są na zewnątrz i z nich bezpośrednio pobierany jest materiał do lakierowania. Jest to o wiele korzystniejszym rozwiązaniem, głównie ze względu na fakt, iż w takim przypadku z cała pewnością nie dojdzie do rozlania pojemnika z farbą, co powoduje niemałe straty materiałowe oraz niejednokrotnie konieczność poprawiania całej pracy.

W obowiązkach obsługi będzie jedynie wymieniać filtry do kabin lakierniczych, aby powietrze wprowadzane do jej wnętrza, oraz powietrze sprężane było wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpływać na proces lakierniczy, co jednak nie jest niczym wymagającym i w zasadzie nie sprawia żadnego większego problemu.

Naczelna

Dodaj komentarz