Trekking w Alpach dla zdrowia.

Dbałość o zdrowie jest cechą charakterystyczną ludzi w pełni świadomych, którzy bardzo dobrze wiedzą, iż im lepiej zadbają o stan swojego zdrowia, tym wyższy komfort życia uda im się osiągnąć na co dzień. Dlatego tez, ludzie świadomi, wybierają aktywne formy wypoczynku zamiast wyjazdów do kurortów nadmorskich, gdzie poza leżeniem na plaży czy też hotelowym basenie, nie ma nic bardziej wartościowego do roboty. Najlepsza zaś formą aktywnego wypoczynku będzie bezsprzecznie trekking w Alpach, czy też jakichkolwiek innych górach, niemniej jednak w naszym przypadku, Alpy będą stanowić najbardziej kusząca propozycję, bowiem zlokalizowane są dość blisko, a ich wysokość z całą też pewnością zachęca wszystkich turystów żadnych przygód i nutki emocji w swoim codziennym życiu.

Zalety wyjazdów trekkingowych w Alpy.

Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć iż każdy wyjazd trekkingowy będzie bardzo dobrze wpływać na stan naszego zdrowia i samopoczucie, niemniej jednak trekkingi w Alpach mają to do siebie, iż jak nigdzie indzie, tutaj będziemy mieć możliwość zdobycia czterotysięczników, chociażby takich jak gran Paradiso (4061 m. n.p.m.), którego zdobycie uważa się za zdecydowanie najłatwiejsze ze wszystkich czterotysięczników. Najważniejsze jest jednak tutaj to, iż trekking gwarantuje nam przez cały czas wyjazdu aktywność fizyczną, bowiem wycieczki tego typu opierają się głównie na tym, iż każdego dnia musimy piesza pokonać zróżnicowaną trasę górską, w różnych wariantach, w zależności od naszych chęci i aktualnej dyspozycji, po czym dopiero będziemy mogli liczyć na odpoczynek w schronisku bądź hotelu. Generalnie rzecz biorą, każdego dnia trzeba będzie pokonać w wariancie łagodnym około 3-4 godzinną trasę górską, zaś w wariancie dla zaawansowanych, trasę nawet do ośmiu godzin. W zasadzie sami wybieramy, która trasę będziemy chcieli danego dnia pokonać, toteż w zależności od naszych możliwości i samopoczucia możemy wybierać wariant łagodny a następnego dnia wariant ciężki.

Niezbędne wyposażenia na trekking w Alpach.

Niezależnie jednak od tego na jaki rodzaj trekkingu w górach się wybierzemy, zawsze trzeba będzie się solidnie przygotować. Pomijamy już kwestię przygotowania siłowego i kondycyjnego, bowiem jest to kwestia odrębna. Tutaj zaś skupimy się przede wszystkim na wariacie wyposażenia. Podstawowym elementem wyposażenia na trekking w Alpach będzie oczywiście odpowiednie obuwie oraz odzież, które zagwarantują nam bezpieczeństwo niezależnie od warunków atmosferycznych panujących aktualnie na trasie. Do tego, kolejnym „must have” na trasie trekkingowej będzie dobrze wyposażona apteczka, która powoli nam na bieżące, samodzielne opatrywanie ran i drobnych skaleczeń. Do tego wszystkiego oczywiście przydatne mogą się okazać dopasowane do obuwia raki, aby bezpiecznie poruszać się oblodzonych odcinkach trasy, oraz dobry plecak o pojemności 20-40 litrów, w którym będziemy mogli przenosić podręczny bagaż, oraz suchy prowiant na trasę. Jednym słowem do wyjazdów na trekking w Alpy należy się solidnie przygotować, jeśli chcemy aby były to wyjazdy w stu procentach bezpieczne.

Naczelna

Dodaj komentarz