Wyjazd na Korsykę i wycieczki szlakiem GR20.

Wśród wielu bardzo popularnych kierunków wyjazdów urlopowych w naszym kraju, coraz większą popularnością cieszy się Korsyka, która uchodzi za jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc w Europie. Jest to wyspa na Morzu Śródziemnych, która w czasach prehistorycznych, po prostu oderwała się od kontynentu i podryfowała w głąb morza. Dziś jest to niewielka, górzysta wyspa, środkiem której z Północy na Południe ciągnie się 180 km szlak turystyczny, uważany za najtrudniejszy w całej Europie, oraz jedne z najtrudniejszych na świecie. Mowa rzecz jasna o szlaku GR20, którego pokonanie to szczyt marzeń każdego pasjonata górskich wędrówek.

Przygotowania do wyjazdu na Korsykę.

Jeśli nie mamay zamiaru w całości pokonywać szlaku GR20, a co najwyżej wybrać się na kilka jego etapów, przy okazji podziwiając najwspanialsze miejsca Korsyki, nie trzeba rezerwować sobie zbyt długiego urlopu. Okresem w zupełności wystarczającym powinien być tydzień plus kilka dni na dojazd oraz powrót. Jeśli byśmy jednak chcieli pokonać GR20, koniecznie trzeba zabezpieczyć sobie najmniej 3 tygodnie urlopu, z czego 16 dni należy poświęcić na samą trasę tym wyjątkowo trudnym szlakiem, a resztą właśnie na dojazdy i powrót. Warto też mieć jeden, dwa dni w zanadrzu, gdyby, któregoś dnia z przyczyn niezależnych trzeba było pozostać w schronisku.

Warto ze sobą zabrać solidny, ale niezbyt ciężki plecak, oraz namiot, bowiem w schroniskach rozlokowanych w przebiegu trasy GR20, niestety nie znajdziemy wystarczającej do pokrycia zapotrzebowania ilości miejsc noclegowych. W przypadku zaś, gdy w schronisku zabraknie miejsca, zawsze będziemy mogli w jego okolicy rozbić namiot i przynajmniej przenocować. Nie trzeba ze sobą zabierać żadnego specjalistycznego sprzętu alpejskiego, bowiem tylko w nielicznych miejsca trzeba będzie się wspinać czy też przeciskać przez załomy skalne. Poza tym szlak jest w zasadzie bez żadnych dodatkowych utrudnień, co nie znaczy że od razu staje się łatwiejszy.

Pokonanie kilku etapów szlaku GR20.

Zdecydowanie większa popularnością cieszą się jednak wyjazdy trekkingowe na Korsykę z wycieczkami szlakiem GR 20, bowiem tutaj można sprawdzić swoje siły i umiejętności na wybranach etapach szlaku, jak również będąc już na Korsyce mieć możliwość zwiedzenia najciekawszych miejsc tej wyspy. Oczywiście mowa tutaj o wybrzeżach, które zapewniają doskonałe widoki i niesamowite wręcz wrażenia. Mowa także o różnorodnych, niekiedy bardzo dziwnych formacjach skalnych, takich jak chociażby czerwone granity na dzikim wybrzeżu zachodnim. Generalnie trzeba przyznać, iż jest to doskonała opcja na poczucie klimatu najtrudniejszego szlaku Europy, bez konieczności pokonywania go w całości, a to sprawia, iż mogą się tutaj wybrać także mniej zaawansowani podróżnicy, którzy swoją przygodą z trekkingiem wysokogórskim dopiero mają zamiar rozpocząć.

Naczelna

Dodaj komentarz