Wyprawa na trekkingi w Pireneje.

Pireneje to wspaniałe pasmo górskie na samym krańcu Europy, które stanowią jednocześnie granicę dzielącą Półwysep Iberyjski od pozostałem części Europy. Ponadto, charakteryzują się także tym, iż zlokalizowane są na ternie trzech różnych, europejskich państw. Są to po kolei: zagubiona w górach Andora, Hiszpania oraz Francja. Także w Pirenejach znajduje się bardzo słynny i niesamowicie trudny szlak trekkingowy HRP, przebiegający przez całe pasmo. Jego przejście jest oczywiście bardzo trudnym wyzwaniem.

My oczywiście nie musimy od razu wybierać się na trekkingi szlakiem HRP, gdyż jest to zadanie dla profesjonalistów i bardzo doświadczonych podróżników. Jednakże trekkingi w Pireneje organizowane są przez wiele biur podróży, a w większości przypadków, bez trudu znajdziemy oferty odpowiadające naszym umiejętnościom oraz możliwościom.

Dlaczego trekkingi w Pireneje są tak atrakcyjne?

Przede wszystkim ze względu na fakt, iż sam w sobie, trekking niesie nam dużo korzyści. Jest to aktywność na świeżym powietrzu, a aktywne formy wypoczynku zawsze są dla naszego zdrowia najbardziej korzystne. Poza tym, należy pamiętać, iż są to góry niezwykle różnorodne. W części centralnej charakteryzują się wysokimi szczytami z bardzo trudno dostępnymi turniami. Zaś po stronie wschodniej i zachodniej znajdziemy łagodnie opadające zbocza, wpływające niemalże w odmęty oceanu i Morza Śródziemnego. Znajdziemy tutaj więc bardzo dużo atrakcyjnych widoków, czyli to, co dla każdego pasjonata trekkingu górskiego jest zdecydowanie najważniejsze.

Wyprawy na trekkingi w Pireneje.

Wyjazdy na trekkingi w Pireneje obecnie są organizowane zdecydowanie coraz częściej, przez coraz większą liczbę biur podróży w naszym kraju. Jest to dla nas oczywiście bardzo korzystne, bowiem rosnąca konkurencja blokuje windowanie cen. Dlatego też, utrzymują się one na stosunkowo przystępnym poziomie. Oczywiście musimy mieć na względzie europejski poziom cen a nie polski. Dla przeciętnego polaka, będzie więc dość drogo. Jednakże nie na tyle, aby nie móc sobie na tego typu wyjazd pozwolić.

Atrakcje podczas trekkingu w Pirenejach.

Oczywiście znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji turystycznych. Poza kwestią tego, iż jak już wspomnieliśmy, możemy liczyć na niesamowicie wręcz atrakcyjne widoki, rozpościerające się z okolicznych przełęczy i hal górskich. Znajdziemy tutaj różnorodne stawy i jeziora górskie. Na trasie większości wypraw znajduje się także słynne już Lourdes, słynące z wielu cudów. Bez wątpienia jedną z ciekawszych atrakcji na trasie będzie skalny amfiteatr wraz z całą doliną Gavarnie, oraz szczyt Wignemale (górę, która podobno została poślubiona przez człowieka).

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, trekkingi w Pireneje to bardzo dobra opcja dla każdego, kto uwielbia górskie wędrówki. Znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji i wyzwań. Przede wszystkim zaś, będziemy mogli spędzić swój czas urlopu na aktywnych formach wypoczynku, co zawsze będzie korzystne dla naszego zdrowia.

Naczelna

Dodaj komentarz