Zabudowa wnęk w domu.

Wśród wielu rozwiązań estetycznych, i przestrzennych dedykowanych dla nowoczesnego budownictwa, jednym z lepszych pomysłów na wykorzystanie przestrzeni jest wykonanie szaf zbudowanych we wnękach. Wymaga to oczywiście odpowiedniego zaprojektowania budowy domu, i przygotowanie odpowiednich wnęk pod zabudowę, niemniej jednak z reguły nowe projekty posiadają tego typu rozwiązania. W przypadku zaś budynków starszych, także istnieje taka możliwość, aczkolwiek nie zawsze i nie w każdym przypadku będzie ona możliwa do zastosowania. Zobaczmy zatem, jakie mamy w tym zakresie możliwości, oraz co zyskamy decydując się na systemy zabudowy wnęk.

Systemy zabudowy wnęk w nowym budownictwie.

W przypadku nowo budowanych domów, i nie tylko domów, zabudowa wnęk jest zadaniem dość prostym, bowiem wystarczy aby projekt budowlany przewidywał tego typu rozwiązania i już mamy w wybudowanym domu gotowe wnęki, które należy tylko zabudować odpowiednio szafą, aby mieć wygodne rozwiązanie na domową garderobę. Oczywiście niezbędne będzie dobranie odpowiednie systemu zabudowy, spośród kilku dostępnych na rynku, oraz znalezienie solidnego wykonawcy, który zagwarantuje zabudowanie wnęki w profesjonalny sposób, tak aby nasza garderoba była wyjątkowo trwała i funkcjonalna, a co za tym idzie, aby nasz dom był komfortowy w użytkowaniu w każdym calu. Bardzo dobrze w tym przypadku wypadają systemy zabudowy wnęk Sambation, które na tle wyrobów konkurencyjnych, charakteryzują się przede wszystkim wyjątkowo wysokim poziomem funkcjonalności oraz bardzo dobrym poziomem trwałości poszczególnych elementów.

Zabudowa wnęk w starszych domach.

W przypadku budynków starszych, w których nie przewidziano wnęk pod zabudowę, w niektórych przypadkach także będzie możliwe wykorzystanie tej technologii. Można na przykład zdecydować się na wydzielenie w pomieszczeniu sypialni pewnej przestrzeni na garderobę, pod warunkiem rzecz jasna, że sypialnia jest dość spora gabarytowa. Jeden metr na długości całego pomieszczenia w zupełności powinien wystarczyć do tego, aby zapewnić sobie komfortową garderobę. Po prostu oddzielana jest ona ścianką działową z przesuwnymi drzwiami, wykończonymi dodatkowo lustrem a wewnątrz zrobiona zostaje podkowa z półkami i wieszakami, dzięki czemu możemy spokojnie wejść do środka i przeglądnąć zawartość poszczególnych półek i wieszaków, pod kątem wyboru odpowiednich dla danej okazji ubrań. Można więc powiedzieć, iż nawet w tym przypadku rozwiązanie będzie bardzo korzystne, wobec czego warto z niego korzystać, jeśli tylko pozwala nam na to dostępna przestrzeń, oraz środki finansowe.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc biorąc, można powiedzieć, iż systemy zabudowy wnęk zarówno w przypadku budownictwa nowego, jak i starszego niosą za sobą sporo korzyści, przede wszystkim w kwestii wygody użytkowania, bowiem tutaj będziemy mogli zawsze w bardzo efektywny wykonać szafy czy też nawet cała garderobę z wykorzystaniem tego typu systemów.

Naczelna

Dodaj komentarz