Zioła w leczeniu wysokiego cholesterolu.

Praktycznie każdy z nas niejednokrotnie zetknął się z teoria o ciągłej konieczności obniżania cholesterolu. To prawda, nadmierny jego poziom nie jest dla naszego zdrowia niczym dobrym, toteż jego niski poziom powinien być przez nas utrzymywany. Problemem jest jednak sposób w jaki większość z nas to osiąga. Otóż, najczęściej w tym zakresie stosowana jest grupa leków, zwana statynami. Zapewniają one co prawda obniżenie poziomu cholesterolu, niemniej jednak, będą także prowadzić do występowania działań niepożądanych. Warto tutaj więc, zwrócić uwagę na zioła w zapobieganiu wysokiego cholesterolu, bowiem ich zastosowanie może się okazać o wiele skuteczniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem w tym zakresie.

Jakie zioła w zapobieganiu wysokiego cholesterolu?

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności, trzeba sobie powiedzieć o negatywnych efektach obniżania cholesterolu przy pomocy wspominanych wcześniej leków czyli statyn. Przeprowadzono w tym celu odpowiednie badania, w wyniku których u 10 tysięcy kobiet stwierdzono następujące efekty uboczne:

  • Częstsze występowanie dysfunkcjo wątroby
  • Uszkodzenie miąższu
  • Niewydolność nerek
  • Zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia zaćmy o 3%

Są to stosunkowo poważne skutki, które powinniśmy mieć na uwadze, w przypadku, kiedy stajemy przed koniecznością zwalczenia wysokiego poziomu cholesterolu. Oczywiście poprzez zażywanie statyn będziemy mogli obniżyć ten poziom, co przyczyni się do ograniczenia chorób układu krążenia, w tym przede wszystkim miażdżycy. Trzeba jednak zastanowić się, czy warto ryzykować dodatkowe choroby. Szczególnie w sytuacji, w której możemy sięgnąć po inne rozwiązania w tym zakresie. Są bowiem obecnie dostępne także skuteczne zioła w zapobieganiu wysokiego cholesterolu, których regularne stosowanie nie dopuści do podnoszenia poziomu cholesterolu. Tutaj nie trzeba go obniżać ani zwalczać, a przede wszystkim nie dopuścić do tego aby nam podskoczył.

Odpowiednia dieta kluczem do sukcesu.

Nie da się także pominąć faktu tego, iż za wysoki poziom cholesterolu odpowiedzialność w największym zakresie ponosimy my sami. To nasza niewłaściwa dieta będzie przyczyniać się do stałego podnoszenia się poziomu cholesterolu. Jeśli zrezygnujemy z pewnych bardzo tłustych potraw, czy też masła i spietrany, które w największym zakresie będą prowadzić do podnoszenia się poziomu cholesterolu, to jest duża szansa na uniknięcie tego typu trudności. Oczywiście trzeba będzie także zwiększyć podaż warzyw i owoców w codziennej diecie. Dodatkowo, w celu obniżenia poziomu cholesterolu, możemy przecież stosować leki ziołowe. Tutaj przede wszystkim, najskuteczniejsze będą leki zawierające ekstrakty z ziela karczocha i liści miłorzębu. Równie skuteczne okazują się preparaty zawierające w sobie błonnik z nasion owsa i babki pełsznika.

Generalnie rzecz ujmując, to przede wszystkim nasza dieta będzie odpowiedzialna za problemy z wysokim poziomem cholesterolu, wobec czego też, to właśnie od jej przeanalizowania i zmian powinniśmy zaczynać jakiekolwiek leczenie.

Naczelna

Dodaj komentarz