Dobieramy drzwi i okna do naszego domu.

Wymiana drzwi i okien w domu jednorodzinnym to zadanie stosunkowo skomplikowane. Nie wystarczy tutaj po prostu zdemontować starej stolarki okiennej i drzwiowej i wstawić po prostu nowe drzwi i okna. Tutaj trzeba przede wszystkim starannie wybrać nowe drzwi i okna, aby spełniały wszystkie nasze wymagania. Głównie chodzić będzie o kwestie związane z ekonomią ogrzewania naszego domu. W końcu jakby nie spojrzeć, poprzez powierzchnię okien z naszych domów ucieka nawet do 30-40% ciepła. Dlatego też, okna o niskim współczynniku przenikania ciepła będą jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Pozwoli nam to osiągnąć niższe rachunki za ogrzewanie domu w sezonie zimowym. Tak samo warto zadbać o to, aby i drzwi zewnętrzne nie wytracały ciepła z domu, aby nie marnować oszczędności poczynionych na stolarce okiennej.

Dobre jakościowo drzwi zewnętrzne.

W pierwszej kolejności warto zająć się drzwiami zewnętrznymi. Będziemy z nimi bowiem o wiele mniejszy problem. Głównie ze względu na fakt, iż będą tylko jedne, maksymalnie dwoje drzwi zewnętrznych. Okien zaś będziemy mieć nawet kilkanaście. Najważniejszymi kwestiami, związanymi z drzwiami zewnętrznymi będzie to, aby były one w jak największym stopniu izolowane, oraz aby spełniały standardy antywłamaniowe. Poprzez dobrą izolację, zapewnimy sobie brak wysokiego poziomu strat ciepła poprzez powierzchnię drzwi. Poprzez spełnienie standardów antywłamaniowych z kolei, zagwarantujemy sobie maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa w swoim własnym domu. Co więcej, standardy te muszą być spełnione jeśli chcemy nasz dom ubezpieczyć od włamania. W przypadku zwykłych drzwi, nie spełniających tych wytycznych, praktycznie żadna ubezpieczalnia nie zgodzi się na podpisanie z nami umowy. Jednym słowem, dobre drzwi zewnętrzne w Bielsku Białej należy dobierać starannie i rozważnie, aby zapewnić sobie dzięki temu maksymalnie wysoki poziom komfortu termicznego oraz bezpieczeństwa w swoim własnym domu.

Stolarka okienna.

Oczywiście z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego budynku, to właśnie stolarka okienna będzie odgrywać rolę najważniejszą. Głównie ze względu na fakt, iż według różnych opracowań i wyliczeń, poprzez powierzchnię okien tracimy z naszych domów od 25-40% ciepła. Jest to bardzo dużo. Zastosowanie odpowiedniej jakości okien o niskim współczynniku przenikania ciepła pozwoli nam straty zredukować do poziomu 5-10%, a to już przekładać się będzie na realne oszczędności w postaci złotówek w sezonie grzewczym.

Aby dokonać prawidłowego zakupu okien, należy w pierwszej kolejności znaleźć solidny, dobry i uznany na rynku sklep z oknami PCV. Warto podkreślić, iż dobry sklep zawsze zagwarantuje nam pełny zakres pomocy, wsparcia i doradztwa w wyborze okien. W końcu dobry sprzedawca będzie chciał zawsze jak najbardziej dogodzić klientowi, aby ten był w pełni zadowolony z dokonanego zakupu.
Jednym słowem drzwi zewnętrzne oraz stolarka okienna do naszego domu to najważniejsze inwestycje związane z bezpieczeństwem energetycznymi budynku. Warto więc tym zagadnieniom poświęcić odpowiednio dużą ilość czasu, aby dzięki temu osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu termicznego.

Naczelna

Dodaj komentarz