Dziś referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Rosji

Autonomiczna Republika Krymu chce odłączenia się od Ukrainy i przyłączenia do Rosji. W dniu dzisiejszym odbędzie się na Krymie referendum w sprawie przyłączenia do Rosji, rozpisane przez prorosyjski rząd republiki, które w świetle praw międzynarodowych jest jednak zupełnie bezprawne. Większa część mieszkańców Krymu, bo aż ponad 90% to jednak osoby rosyjskiego pochodzenia, posługujące się na co dzień językiem rosyjskim, wobec czego wyniki referendum są tutaj z góry znane, a przez wielu traktowane jako czysta formalność. 

Zwrócić trzeba też uwagę na fakt, iż sama aneksja Krymu przez Rosję, to najprawdopodobniej także rzecz z góry przesądzona, tym bardziej iż na Krymie już od kilku tygodni stale pojawia się coraz więcej rosyjskich żołnierzy, a co za tym idzie, republika faktycznie staje się częścią Republiki Rosji.

Co prawda świat zachodni nakłada na Rosję wszelkiego rodzaju sankcje polityczne i gospodarcze, niemniej jednak prezydent Rosji Władimir Putin, nic sobie z tego nie robi i dalej prowadzi swoją imperialistyczną politykę. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję iż konflikt krymski zostanie jak najszybciej załagodzony i nie dojdzie do eskalacji na skalę światową, jak to przewidują niektórzy obserwatorzy.

Więcej informacji w sprawie referendum na Krymie tutaj

Naczelna

Dodaj komentarz