Efektywna eksploatacja kabiny lakierniczej.

Proces lakierniczy jest stosunkowo wymagający przede wszystkim pod względem czystości atmosfery roboczej, toteż, w pierwszej kolejności należy zadbać właśnie o odpowiedni poziom filtracji powietrza wewnątrz pomieszczeń lakierni przemysłowych czy też warsztatów lakierniczych. Tego typu zadania mogą być realizowane na różne sposoby, aczkolwiek najważniejsze w tym wszystkim będzie zainstalowanie dobrego systemu nawiewno wywiewnego z odpowiednio dobranymi filtrami, a do tego montaż filtrów sufitowych, podłogowych oraz ściennych, celem przechwytywania zabrudzeń osadzających się na tych powierzchniach, aby nie wpływały one negatywnie na jakość pracy w warsztatach lakierniczych.

Wewnętrzna filtracja w pomieszczeniach roboczych.

Przede wszystkim, tak jak już o tym wspomnieliśmy na początku, konieczne będzie zainwestowanie w systemy filtracji powietrza, czyli odpowiednią wentylację mechaniczną, jak również dodatkowe filtry wewnętrzne ulokowane zarówno na ścianach i sufitach, jak również na podłodze. Tego typu filtry sufitowe podłogowe i ścienne, mają za zadanie przechwytywać osadzające się zanieczyszczenia lotne, i nie dopuszczać do ich ponownego wnoszenia się w powietrze, co też będzie znaczne ograniczać poziom zanieczyszczeń. Są to zanieczyszczenia powstałe w wyniku mieszania się cząstek pyłu i kurzu wraz z mgiełką lakierniczą. Niektóre z nich będą na tyle ciężkie, iż zaczną opadać na podłogę, zaś inne będą osadzać się na ścianach i sufitach. Dobre jakościowo filtry sufitowe będą przechwytywać zanieczyszczenia i wiązać je wewnątrz swojej struktury, dzięki czemu będziemy mogli osiągnąć o wiele lepszy poziom efektywności prowadzonych prac, na co ma wpływ przede wszystkim czystość atmosfery wewnętrznej w pomieszczeniach lakierniczych.

Kabina lakiernicza i jej eksploatacja.

Osobnym zagadnieniem będzie inwestycja w kabinę lakierniczą, która stanowi dodatkowe wyposażenie warsztatów lakierniczych, gwarantujące o wiele lepszy poziom efektywności realizowanych prac. Co prawda w tym przypadku trzeba będzie także regularnie wymieniać filtry do kabin lakierniczych jednakże dodatkowe pomieszczenie, które zagwarantuje nam perfekcyjne wręcz warunki do realizacji zadań szczególnie wymagających będzie tutaj na wagę złota. Prace realizowane wewnątrz kabiny lakierniczej, z całą pewnością będzie o wiele lepsze jakościowo przez wzgląd na eliminację blisko 95% zanieczyszczeń lotnych z atmosfery przestrzeni roboczej. Musimy przecież pamiętać, iż wszystkie zanieczyszczenia przedostające się do wnętrza kabiny, w przestrzeń roboczą, będą wywierać negatywny wpływ na warstwy nakładanego lakieru. Zarówno w kwestii jakości i wytrzymałości nakładanych powierzchni lakierniczych, jak również w zakresie ich estetyki, która przecież w wielu przypadkach odgrywać będzie bardzo ważną rolę.

Naczelna

Dodaj komentarz