Filtry dla warsztatów lakierniczych.

Dobór odpowiednich filtrów, do zastosowania w instalacjach nawiewno wywiewnych w warsztacie lakierniczym, to podstawa prawidłowej realizacji procesów lakierniczych, które przecież wymagają wyjątkowo dobrego poziomu czystości powietrza. W przypadku jakichkolwiek zabrudzeń będziemy niestety mieli do czynienia z obniżeniem jakości wykonywanych powierzchni lakierowanych, a tego trzeba za wszelką cenę uniknąć. W tym też celu koniecznością będzie dobranie odpowiednich elementów instalacji nawiewno wywiewnej oraz samych filtrów kasetowych czy też kieszeniowych montowanych wewnątrz instalacji, aby powietrza wprowadzane do wnętrza pomieszczeń lakierni było w jak największym stopniu oczyszczone, zaś te odprowadzane na zewnątrz, pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń chemicznych powstałych w procesie lakierowania.

Dobór prawidłowych filtrów.

Warto tutaj sobie odpowiedzieć nieco precyzyjniej na pytanie, dlaczego wybór filtrów jest w tym przypadku tak bardzo istotny, i jaką będą odgrywać one tutaj rolę. Przede wszystkim musimy pamiętać, iż każde, nawet najdrobniejsze zanieczyszczenie, które dostanie się na świeżo nałożone warstwy lakieru, natychmiast wpłynie w negatywny sposób na jakość końcową realizowanych prac. Natomiast w przypadku, kiedy zabrudzenia pojawią się wcześniej, w trakcie realizacji prac lakierniczych, będziemy mieli do czynienia ze znacznym obniżeniem jakości, przez co też, warstwy lakieru będą mniej odporne na procesy chemiczne i inne zagrożenia. Bardzo ważne jest także to, aby wszystkie powstające w procesie lakierniczym zanieczyszczenia, nie wydostawały się na zewnątrz, a przede wszystkim mgiełka lakiernicza, która zawiera w sobie mnóstwo środków chemicznych negatywnie wpływających na nasze środowisko. Przechwycenie wszystkich tych zanieczyszczeń przez odpowiednie filtry będzie tutaj więc podstawą z punktu widzenia ekologii, o czym także trzeba pamiętać.

Odpowiedni dostawca rozwiązań technologicznych.

W następnym kroku, skoro już uświadomiliśmy sobie, jak istotny jest proces filtrowania powietrza w warsztacie lakierniczym, należy znaleźć odpowiedniego dostawcę rozwiązań technologicznych, który zagwarantuje nam dobór optymalnego do naszych potrzeb rozwiązania a co za tym idzie, pomoże nam osiągnąć wysoki poziom filtracji w całym zespole nawiewno wywiewnym. Trzeba będzie tutaj dopasować odpowiednie filtry kieszeniowe montowane w centralne zespołu, zarówno na wlocie, jak i na wylocie powietrza, a w tym celu przydatna będzie wiedza w zakresie rodzajów i typów filtrów, oraz ich parametrów technicznych. Bardzo wielu dystrybutorów tego rodzaju urządzeń, polecać nam będzie tutaj filtry dostarczane przez firmę K System, które okazują się być rzeczywiście profesjonalnie przygotowanymi filtrami kieszeniowymi, przystosowanymi do pracy w bardzo trudnych warunkach, a więc także w przypadku warsztatów lakierniczych, gdzie będziemy mieć do czynienia z silnymi zanieczyszczeniami chemicznymi.

Naczelna

Dodaj komentarz