Kursy kroju i szycia. Dla kogo i w jakiej cenie?

Kursy kroju i szycia organizowane są dość regularnie. Szczególnie w większych miastach, gdzie też zainteresowanie może być relatywnie większe tego typu umiejętnościami. Oczywiście nie są to kursy dla każdego, bowiem nie każdy potrzebuje umiejętności szycia. Trzeba tutaj więc zastanowić się przede wszystkim komu takowe kursy mogą być w ogóle przydatne. Warto też z góry sprawdzić koszty ukończenia kursy na etapie podstawowym oraz na kolejnych poziomach. A trzeba pamiętać, iż będzie tutaj co najmniej kilka poziomów zaawansowania. Zobaczmy zatem jak to wszystko wygląda z nieco bliższej perspektywy i zastanówmy się nad kwestią tego, komu kursy kroju i szycia będą w ogóle przydatne.

Kursy kroju i szycia oraz poziomy ich zaawansowania.

Przede wszystkim, należy sobie zdać sprawę z tego, iż ukończenie wszystkich poziomów zaawansowania w tym przypadku będzie zarówno kosztowne, jak i czasochłonne. Znajdziemy tutaj kilka poziomów zaawansowania. Co prawda koszty i ilość poziomów oraz czas trwania poszczególnych etapów u różnych organizatorów będą różne, jednakże możemy tutaj podać orientacyjne, przybliżone informacje w tym zakresie. Z reguły więc, będziemy mogli zetknąć się z następującym podziałem kursów kroju i szycia:

  • Kursy dla początkujących – jest to pierwszy etap w cenie 300-500 PLN trwający ok. 20h
  • Dla średnio – zaawansowanych – kolejny etap w cenie 400-600 PLN zajmujący ok. 28-32h
  • Dla zaawansowanych – kurs trwający 40-50h w cenie 600-900 PLN
  • Kursy dla zaawansowanych etap I – kursy doskonalące o czasie trwania 28-35h w cenie 400-550 PLN
  • Kursy dla zaawansowanych etap II – kursy doskonalące o czasie trwania 28-35h w cenie 400-550 PLN
  • Kurs przeróbek i recykling art. – dodatkowy kurs w cenie 300-500 i o długości ok. 20h

Oczywiście można będzie jeszcze zetknąć się z dodatkowymi kursami doskonalącymi w konkretnych specjalizacjach. Takich rozwiązań trzeba będzie jednak już szukać raczej indywidualnie. Tutaj możemy przede wszystkim znaleźć takie, podstawowe kursy kroju i szycia Bielsko Biała, których ukończenie, pozwoli nam posiąść kompletną, niezbędną wiedzę do tego, aby móc pracować w zawodzie krawca.

Dla kogo kursy kroju i szycia?

Oczywiście tego typu kursy skierowane będą przede wszystkim do tych osób, które mają smykałkę do krawiectwa. Ukończenie wszystkich etapów, pozwoli na podjęcie pracy w zawodzie, a z czasem może nawet na otwarcie własnego warsztatu krawieckiego. Nie każdy jednak musi od razu kończyć wszystkie etapy. Wiele z pań, będzie w zupełności zadowolonych ukończeniem podstawowych etapów. Wiedza, jaką uda się pozyskać na podstawowych kursach kroju i szycia będzie w zasadzie wystarczająca do tego, aby realizować drobne przeróbki odzieży czy też jej naprawy. Dla większości będzie to wiedza wręcz optymalna do tego, aby usprawnić nieco swoje codzienne życie. Przede wszystkim do tego, aby przynajmniej mieć możliwość samodzielnego naprawiania oraz przerabiania odzieży. Tym bardziej, że bardzo często zdarzać się będzie tak, iż odzież kupiona w sklepie, nie do końca będzie spełniać nasze oczekiwania.

Naczelna

Dodaj komentarz