Łazienka wykończona w marmurze.

Prawidłowe wykończenie wnętrza łazienki to sprawa kluczowa. Jest to pomieszczenie, w którym koniecznie należy zwrócić uwagę na wszystkie zagrożenia oraz skutecznie im przeciwdziałać. Tutaj zaś, największym zagrożeniem jest wszechobecna woda, która z biegiem czasu po prostu doprowadza do erozji wszystkich, powszechnie stosowanych w tym zakresie materiałów. Dlatego też należałoby zastosować materiał inny, odporny na działanie wody. W taki sposób będzie działać łazienka wykończona w marmurze. Jest to naturalny kamień, charakteryzujący się nie tylko wysoką odpornością na działanie wody, ale także niesamowicie wysokim poziomem estetyki. Dzięki temu, czas spędzany w łazience będzie dla nas naprawdę wyjątkowo komfortowy, co jest szczególnie istotne dla osób spędzających w łazience dość dużo czasu.

Czy łazienka wykończona w marmurze jest kosztowna?

Z całą pewnością jest to rozwiązaniem bardzo kosztownym. Aczkolwiek musimy tutaj skupić się na innym podejściu do wyliczenia kosztowności. W normalnym ujęciu jest to bardzo kosztowne. Szacunkowo, może nas to kosztować nawet 4-5 razy drożej, niż gdybyśmy zastosowali klasyczną glazurę. Niemniej jednak jeśli spojrzymy na to przez pryzmat użyteczności, to może się okazać, iż łazienka wykończona w marmurze będzie tańsza. Wynika to z faktu tego, iż skoro raz wykonamy łazienkę w marmurze, to już do końca życia nie będziemy musieli w ogóle zajmować się remontem w łazience. W przypadku innych materiałów, co najmniej co 10 lat trzeba będzie przeprowadzić remont. Tak więc tutaj po kilkudziesięciu latach będziemy już mieć zrównane koszty wykonania. A to dopiero początek, bowiem teraz koszty wykonania klasycznego zaczną rosnąć, a koszty łazienki wykończonej w marmurze dalej będzie stać w miejscu. Nas już dawno nie będzie na tym padole, a nasza marmurowa łazienka dalej będzie stać i służyć przyszłym mieszkańcom, najczęściej naszym dzieciom.

Jest to więc rozwiązanie w pewnym sensie nawet bardziej korzystne, niż jakiekolwiek inne.

Korzyści płynące z wykończenia łazienki w marmurze.

Wspomnieliśmy już o wysokim poziomie trwałości marmuru jako materiału wykończeniowego. Warto tutaj powiedzieć także o jego innych funkcjach i zaletach. Jest on bardzo dobrze odporny na działanie wody, toteż nie będzie przepuszczać jej przez swoją powierzchnię do ścian. W przypadku klasycznej glazury, w ciągu kilku lat, dochodzi do erodowania jej powierzchni, przez co zaczyna ona przepuszczać wodę do ścian, a to nie jest korzystne dla konstrukcji budynku.

Poza tym, decydując się na marmur przy wykończeniu łazienki będziemy mogli od razu liczyć na stanowczy wzrost estetyki wykończenia tego pomieszczenia. Utrzymywanie higieny osobistej w estetycznie wykończonym pomieszczeniu, nawet będzie bardziej komfortowe.

Generalnie rzecz więc ujmując, możemy powiedzieć, iż łazienka wykończona w marmurze to bardzo dobry pomysł. Pozwoli nam to osiągnąć wysoki poziom estetyki wykończenia tego pomieszczenia, oraz zabezpieczyć wszystkie elementy konstrukcji budynku przed ciągłym działaniem wody, której przecież w pomieszczeniu łazienki absolutnie nie brakuje.

Naczelna

Dodaj komentarz