Przydomowa uprawa Różaneczników.

Każdy przydomowy ogród zasługuje na to, aby rosły w nim przepiękne rośliny ozdobne, bowiem tylko w taki sposób, będzie on miejscem, w którym z niekłamaną przyjemnością i satysfakcją będziemy spędzać nasz czas wolny od pracy. Dlatego też, posiadając przydomowy ogród, warto zainteresować się uprawą Różaneczników, bowiem przy prawidłowym podejściu, nie trzeba będzie się zupełnie zajmować pracami pielęgnacyjnymi, a jedynie poświęcić nieco czasu na prawidłowy dobór odmiany Różanecznika, i przygotowanie odpowiedniej dla niego gleby, oraz wybór dogodnego stanowiska. Potem pozostanie nam już tylko relaks w przepięknie urządzonym ogrodzie, z wspaniałymi i nadzwyczaj estetycznymi krzewami ozdobnymi, jakimi bez wątpienia są Różaneczniki.

Wybieramy odpowiednią odmianę Różanecznika.

Pierwszą kwestią, której powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość uwagi, jest, tak jak już o tym wspomnieliśmy we wstępie, prawidłowy wybór odmiany Różaneczników do uprawy w przydomowym ogrodzie. Chodzi tutaj głównie o to, iż nie wszystkie odmiany będą dobrze radzić sobie z mrozami, charakterystycznymi dla naszej strefy klimatycznej, a co za tym idzie, mogłyby po prostu nie przetrwać zimy. Niemniej jednak warto pamiętać, iż znajdziemy Rhododendrony, które będą odporne na mrozy na poziomie dwudziestu a nawet i trzydziestu stopni poniżej zera, a to już w zupełności powinno wystarczyć do przetrwania zimy w naszej strefie klimatycznej. Generalnie rzecz ujmując, jeśli dobrze dobierzemy odmianę Różanecznika do uprawy w naszym przydomowym ogrodzie, to w następnych latach po prostu nie będziemy się musieli martwić zupełnie niczym. Różaneczniki nie wymagają od nas zbyt wiele jeśli chodzi o pielęgnacje, bowiem najważniejsze będzie prawidłowe nawadnianie w przypadku braków opadów atmosferycznych, jak również przed nastaniem zimy, aby roślina mogła się przygotować do przetrwania dość poważnych mrozów.

Wybieramy stanowisko uprawy i przygotowujemy odpowiednią glebę.

Skoro wybierzemy już odpowiednie odmiany Różaneczników, które będą w stanie bezproblemowo przetrwać zimę w naszym ogrodzie, kolejnym krokiem będzie przygotowanie gleby pod ich uprawę, oraz wybór odpowiedniego stanowiska. Jeśli chodzi o glebę, to musimy pamiętać, iż każdy Różanecznik będzie wymagać od nas przygotowania mieszanki o kwaśnym odczynie pH. Najlepszą zaś mieszanką będzie zmieszanie w równych proporcjach kompostu, kory sosnowej oraz nie odkwaszonego torfu, co powinno zapewnić odczyn pH na poziomie 5-6,5. Stanowisko do uprawy Różaneczników powinniśmy wybrać zacienione i osłonięte od wiatru. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zaś dobór stanowiska, w bezpośrednim sąsiedztwie większego drzewa. Musimy jednak pamiętać, aby był to sąsiad dobrze dobrany, o głębokim systemie korzeniowym, który nie będzie kolidować z płytkim systemem korzeniowym Różaneczników. W przeciwnym bowiem przypadku, większy sąsiad bez trudu przechwyci z gleby wszystkie składniki odżywcze i wodę, która powinna przecież trafić do naszego Różanecznika. Poza tym, w zasadzie nie musimy przejmować się już niczym, tylko cieszyć pięknymi krzewami ozdobnymi w naszym przydomowym ogrodzie.

Naczelna

Dodaj komentarz