Rozwój dziecka w przedszkolu dzięki LEGO® DUPLO®

Od pokoleń klocki LEGO® są kultowe i łączą pokolenia. Kiedyś bawiliśmy się nimi my, dziś bawią się nimi nasze dzieci. Klocki LEGO® DUPLO® to zestawy dla dzieci, dzięki którym Twoja pociecha da upust swojej kreatywności. Zabawa klockami niesamowicie rozwija wyobraźnię i daje możliwość ćwiczenia zdolności manualnych. Dzieci mogą odtwarzać konstrukcje z gotowych schematów dołączonych do zestawu, albo tworzyć coś całkowicie indywidualnego, dając upust swojej kreatywności i fantazji. Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym poprzez zabawę to najlepsza forma nauki. Odkryj korzyści, jakie daje zabawa LEGO® DUPLO®.

Rola zabawy dziecka w wieku przedszkolnym

W wieku przedszkolnym rozwijają się zainteresowania i umiejętności dziecka. Nauka na tym etapie odbywa się głównie poprzez zabawę. Zestaw klocków LEGO® DUPLO® to świetne narzędzie, które rozwinie jego wyobraźnię. Warto zachęcać malucha do twórczej aktywności. Twórczość i kreatywność, to cechy, które przydadzą się w dorosłym życiu.

Elementy zestawów są tak skonstruowane, że można je łączyć w dowolnych konfiguracjach. Pozwól swojemu dziecku puścić wodze fantazji i odkrywaj z nim świat kolorowych postaci zbudowanych z klocków.

Zabawa klockami ćwiczy zdolność manualną i koordynację oko-ręka. W pierwszych miesiącach życia maluch, leżąc na macie sięga po zabawki wiszące nad nim. W późniejszym etapie, gdy mięśnie dłoni wzmacniają się, a ruchy stają się bardziej precyzyjne, Twoje dziecko może bawić się innym zabawkami. Układając klocki LEGO® DUPLO®, rozwinie koordynację wzrokowo- ruchową. Nauczy się też precyzyjnie chwytać elementy, tworząc z nich własne układanki.

Dobrze rozwinięta motoryka dziecka w wieku przedszkolnym przełoży się na zdolności manualne potrzebne w późniejszych latach.

Zestaw, który uczy i zawsze cieszy

Zestaw LEGO® DUPLO® będzie świetnym rozwiązaniem na wyrażanie emocji. Dzięki wspólnej zabawie klockami dziecko może nauczyć się rozumieć swoje emocje oraz odczuwanie cudzych. Zdolności empatyczne warto rozwijać od najmłodszych lat. Podczas wspólnego układania doskonalą się umiejętności społeczne.

Dzięki zabawie klockami, dzieci uczą się postrzegania przestrzennego oraz planowania. Być może, dzięki tej zabawie z przedszkola, Twoje dziecko zostanie inżynierem?

Wspólne budowanie z klocków wraz z rówieśnikami w przedszkolu czy rodzeństwem w domu buduje więzi oraz uczy współpracy.

Z pomocą klocków LEGO®, można rozwijać aparat mowy, a nawet uczyć prostych słów w języku obcym. Wszystko jest kwestią kreatywności nauczycieli w przedszkolu oraz rodziców w domu.

Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym przebiega bardzo intensywnie. W każdym maluchu drzemie potencjał odkrywcy oraz naturalna ciekawość świata. Warto wykorzystać wyobraźnię dziecka, motywując je do twórczej nauki poprzez zabawę klockami LEGO® DUPLO®.

Naczelna

Dodaj komentarz