Usługi magazynowe – magazyn konsygnacyjny czyli z czym to się je

Usługi magazynowe to dobra opcja dla każdego przedsiębiorstwa które nie posiada w miejscu siedziby firmy odpowiednich warunków do przechowywania znacznej ilości towaru – czy to z powodów zbyt małego lokalu czy nieodpowiednich warunków pod względem temperatury która jest często kluczowa do przechowywania niektórych materiałów i nie są nią tylko produkty żywnościowe. Outsourcing logistyczny to wielka zaleta ponieważ usprawnia działania firmy poprzez szybszy przepływ towarów dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na opóźnienia w produkcji a tym samym nie tracimy pieniędzy a klienci dostają swoje usługi na czas

Zlecanie firmom zewnętrznym magazynowania towaru

Usługi magazynowania są różnorodne i można je dopasować do każdego przedsiębiorstwa. Oczywiście najbardziej popularne są one wśród przedsiębiorstw typowo produkcyjnych jednak każda firma może wykupić miejsce w magazynie zewnętrznym. Warto zadbać także o logistykę, ponieważ tylko ona może zapewnić nam szybki przepływ zapasów z miejsca magazynu do naszego przedsiębiorstwa, dlatego warto w miarę możliwości wybierać centrum logistyczne położone blisko naszej firmy.

Dlaczego jest to atrakcyjna opcja?

Oprócz sytuacji kiedy przedsiębiorstwo nie ma wystarczającego miejsca na magazynowanie swoich zapasów, warto także zwrócić uwagę na fakt, iż dodatkowa powierzchnia w miejscu siedziby firmy może posłużyć jako dodatkowe miejsce do produkcji – a tym samym zwiększyć zarobek poprzez zwiększanie produkcji dobowej i stworzyć więcej miejsc pracy dla ludzi w naszej firmie. Usprawnia to nasze działania i pozwala się rozwijać firmie poprzez zwiększenie sprzedaży naszych produktów.

Magazyny konsygnacyjne

Magazyn konsygnacyjny to całkiem inna forma różniąca się od standardowego magazynowania. Otóż jest to specjalna forma magazynu który jest objęty regulacjami prawnymi dzięki którym zapewnia znacznie lepsze warunki przedsiębiorcom którzy zajmują się handlem na terenie Unii Europejskiej. Chodzi tutaj konkretnie o kwestie rozliczania podatku VAT. Tym samym magazyn konsygnacyjny to usługi magazynowe które łączą w sobie elementy umowy komisu z elementami umowy składu. Jeżeli chodzi o VAT to płacimy go dopiero wtedy kiedy pobieramy towar z magazynu, a więc jest do dobra opcja dla przedsiębiorstwa które zakupuje wielką ilość towaru. Trzeba tutaj podkreślić że jest to idealna opcja dla wszystkich importerów którzy zakupują towar na terenie Unii Europejskiej, ponieważ pozwala to znacznie oddalić konieczność spłaty podatku VAT, a więc praktycznie rozkładamy spłatę na kilka razy – w zależności w jakim odstępie czasu pobierzemy nasze zapasy z magazynu. Daje to dużo swobody i jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż konieczność płacenia podatku VAT od razu po zakupie towaru który może osiągnąć wielką kwotę trudną do przełknięcia naraz jeżeli zakupiliśmy znaczącą ilość towaru.

Naczelna

Dodaj komentarz