Ziołolecznictwo. Wady i zalety.

Ziołolecznictwo znane jest ludzkości o wielu stuleci. Już ludzie pierwotne, jeszcze na długi przed opracowaniem wielu narzędzi i umiejętności zapisywania informacji z całą pewnością wykorzystywali zioła do leczenia różnych, codziennych, trapiących ich przypadłości. Jak się tez dość szybko okazało, zioła i przygotowywane na ich bazie leki, napary i maści, są bardzo skuteczne w swoich działaniu, aczkolwiek charakteryzują się także wieloma innymi zaletami. W poniższych akapitach postaramy się nieco bliżej zaprezentować wszystkie zalet i wady ziołolecznictwa, co będzie miało na celu przekonanie większości z naszych czytelników, iż zioła rzeczywiście mogą się okazać skutecznym sposobem leczenia wielu codziennych schorzeń i dolegliwości. Zapraszamy serdecznie do lektury poniższego akapitu.

Zalety i wady ziołolecznictwa.

W pierwszej kolejności warto sobie powiedzieć kilka poważniejszych słów na temat zalet ziół, bowiem jest to dość istotny aspekt przemawiający na ich korzyść.

Zalety ziół

  • Bardzo łatwo je wyhodować, zbierać i przetwarzać
  • Ususzone nie psują się.
  • Rosną praktycznie w każdych warunkach.
  • Ich stosowanie nie wywołuje żadnych efektów ubocznych.
  • Są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie wielu chorób
  • Są o wiele tańsze niż leki farmakologiczne.

Widzimy więc dość wyraźnie, iż zalet mamy tutaj dość sporo, aczkolwiek poniżej pokażemy także kilka ich wad.

Wady ziół.

  • Brak skuteczności w przypadku poważnych chorób (nowotwory)
  • Nieco uciążliwe podawanie i dawkowanie (trzeba dość precyzyjnie odmierzyć ilość ziół, a następnie parzyć w określony sposób, aby wydobyć najważniejsze substancje lecznicze)
  • Brak pełniejszej kontroli, skutkiem czego w wielu sklepach możemy kupić zioła, które nie są nawet sprawdzone w warunkach laboratoryjnych, a co za tym idzie mogą stanowić zagrożenie.

Musimy tutaj jednak przyznać, iż zalet ziół jest zdecydowanie więcej, dzięki czemu też, znajdując odpowiednio bezpiecznego, sprawdzonego i zaufanego dostawcę, będziemy mogli bardzo skutecznie i w bezpiecznych warunkach, leczyć wiele codziennych schorzeń, takich jak: trądzik, niestrawność, kaszel, bóle mięśni, stawów, brzucha. Możliwe jest także leczenie ziołami łysienia, a trzeba pamiętać, iż jest to poważniejsze schorzenie, które może dość wyraźnie utrudnić codzienne życia i obniżyć jego poziom. Znajdziemy także odpowiednie zioła stosowane przy hemoroidach, jak również zioła na tarczycę, układ krwionośny, układ mięśniowy, oraz wiele innych.

Podsumowanie.

Widać więc dość wyraźnie, iż stosowanie ziół ma przed sobą dość dobrą przyszłość, tym bardziej, iż współczesny postęp medycyny oraz nauki, zapewnia nam możliwość w miarę bezpiecznego leczenia wielu codziennych schorzeń, bez konieczności sięgania po kosztowną farmakologię, tym bardziej, że zioła często okazują się lepszym rozwiązaniem, gwarantującym nam wyższy poziom skuteczności leczenia w wielu przypadkach.

Naczelna

Dodaj komentarz