Czy kształt umywalki ma znaczenie?

Łazienka to pomieszczenie, które bywa traktowane po macoszemu podczas aranżowania wymarzonych czterech kątów. Warto jednak dobrze zastanowić się nad urządzeniem tego wnętrza, ponieważ wbrew pozorom w łazience spędzamy naprawdę dużo czasu w ciągu dnia. Jednym z elementów, którego zakup dobrze jest przemyśleć, jest umywalka. Jedni nie wyobrażają sobie bez niej łazienki, dla innych jest totalnie zbędna. Przed zakupem odpowiedniego wariantu należy zapoznać się z dostępnymi na rynku kształtami i rozmiarami, a także dopasować design produktu do własnych potrzeb. Na rynku istnieje bowiem wiele różnorodnych wersji umywalek, które powinny być dobrane do wielkości urządzanego pomieszczenia, jak również indywidualnych oczekiwań domowników.

Kluczową rolę odgrywa wielkość umywalki. Czynnikiem warunkującym w tym wypadku jest oczywiście wielkość łazienki. Jej wymiary są w stanie określić, jakiej umywalki potrzebujemy. Większość modeli charakteryzuje się rozmiarem standardowym, czyli szerokością 45-60 cm. Możliwe jest jednak uzyskanie produktu już od 35 cm., aż do 180 cm. Tego rodzaju propozycje montowane są w tradycyjny sposób i bez problemu powinno udać się dopasować do nich odpowiednią baterię.

Ważny jest także kształt umywalki. Dobrze jest dopasować go do konkretnej aranżacji wnętrza. Inne umywalki świetnie będą prezentowały się w pomieszczeniach zaprojektowanych w sposób nowoczesny, a inne we wnętrzach urządzonych tradycyjnie. Większość modeli cechuje się opływowymi kształtami bez zbędnych zakamarków, co pozwala na łatwe utrzymanie ich w czystości. Walory modowe są oczywiście ważne, jednak lepiej jest wybierać propozycje uniwersalne, które nie przestaną nas zachwycać za kilka miesięcy. Okrągłe umywalki doskonale pasują do niewielkich łazienek o lekkim wystroju. Prostokątne są rozwiązaniem polecanym osobom urządzającym duże wnętrza w chłodnej, bardziej surowej tonacji. Umywalki asymetryczne idealnie prezentują się w nowoczesnych, designerskich, nietuzinkowych łazienkach. Do małych wnętrz będzie pasowała również umywalka półowalna.

Wiele możliwości dają umywalki Duravit – charakteryzujące się starannym wykonaniem, atrakcyjnym designem oraz przystępnymi cenami. Są to produkty cenione nawet przez najbardziej wymagające osoby, które zwracają uwagę na każdy szczegół. Umywalka Duravit dostępna jest w licznych odsłonach, z których każda z zainteresowanych osób z pewnością znajdzie opcję odpowiednią dla siebie, dopasowaną do konkretnej łazienki zarówno pod względem rozmiaru, jak i kształtu.

Naczelna

Dodaj komentarz