Drukarka Kyocera FS2020

Poszukując dobrej drukarki, która będzie w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, nie sposób nie zwrócić uwagi na urządzenia produkcji firmy Kyocera. Okazuje się ona jednym z lepszych producentów, którzy perfekcyjnie potrafią w swoich produktach połączyć banalna obsługę urządzenia z wydajnością i efektywnością drukowania. Nie inaczej jest tez w przypadku drukarki, a w zasadzie urządzenia wielofunkcyjnego Kyocera FS2020, które w ostatnim czasie zdobywa nasz lokalny rynek, głównie w zastosowaniach biurowych, zapewniając wysokie parametry drukowania, oraz niezbyt wygórowane koszty eksploatacji. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej temu urządzeniu, aby sprawdzić jakie zalety kryją się pod obudową.

Wygląd zewnętrzny produktu.

Drukarka Kyocera FS202 charakteryzuje się niezbyt dużymi gabarytami oraz wagą jak na swoje możliwości. Wymiary drukarki 382 x 394 x 285 mm plasują ją w środku stawki podobnych urządzeń oferujących podobne standardy drukowania. Do tego dochodzi niezbyt Wiela waga własna urządzenia, bowiem 16,2 kg to w urządzeniach tego kalibru wcale nie jest nazbyt dużo. Do drukarki możemy dodatkowo podłączyć odpowiedni podajnik papieru PF-310 na 500 kartek a4, co zapewnia nam dość komfortowe warunki pracy nawet przy dość intensywnej eksploatacji. Wbudowany moduł podajnika zapewnia nam pojemność 100 kartek i oferuje możliwość dwustronnego drukowania. Mamy tutaj więc do czynienia z bardzo dobrymi funkcjami, które obecnie w tego typu urządzeniach są już wręcz standardem, zaś brak tego typu rozwiązań praktycznie rzecz biorąc eliminowałby drukarkę z kręgu zainteresowań bardziej wymagającego użytkownika.

Specyfikacja techniczna produktu

Jeśli chodzi o szczegółowe parametry drukarki to odsyłamy do wyszukania ich na stronie producenta, tutaj skupiając się tylko na tych najbarizej istotnych z punktu widzenia użytkownika. Otóż drukarka oferuje nam wysoką rozdzielczość drukowania (1200×1200 dpi), szybkość drukowania do 35 stron formatu a4 na minutę, oraz czas oczekiwania na gotowość do pracy około 17 sekund od włączenia. Są to dobre parametry które zapewniają wygodę i komfort pracy z urządzeniem. Dodatkowo drukarka nie konsumuje zbyt wiele prądu (w stanie czuwania 9.2 W, zaś przy eksploatacji 560 W), a co najważniejsze charakteryzuje się także niskim poziomem szumów podczas pracy, wynoszącym odpowiednio 52 dB w stanie pracy i 29dB w stanie czuwania. Jest to więc urządzenie niezbyt energochłonne a do tego stosunkowo ciche, co sprawia iż praca biurowa z nim nie jest w najmniejszym stopniu uciążliwa dla człowieka.

Koszty drukowania

Okazuje się także iż drukarka Kyocera FS2020 oferuje nam dość przestępne koszty drukowania, które dodatkowo możemy samodzielnie obniżyć poprzez zastosowanie zamienników w miejsce oryginalnych tonerów. Wiąże się to jednak z ryzykiem uszkodzenia drukarki (raczej rzadko spotykane) i z utratą gwarancji producenta, co już nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto tutaj wspomnieć iż oryginalny toner Kyocera TK-340, kosztuje nieco powyżej 300 PLN w zależności od sklepu i dystrybutora, natomiast zamienniki można zakupić już w cenie nawet poniżej 100 złotych, wobec czego oszczędności wynikające ze stosowania zamienników są niesamowicie wręcz wyraźne. Niemniej jednak nie polecamy tego rozwiązania, zaś użytkownicy którzy zdecydują się na takie rozwiązanie powinni mieć świadomość konsekwencji, oraz tego, iż robią to tylko i wyłącznie na własna odpowiedzialność.

Podsumowanie.

Reasumując, możemy powiedzieć, iż drukarka Kyocera FS2020 wraz z odpowiednim do niej tonerem Kyocera TK-340, zapewni nam niezbyt wygórowane koszty drukowania, a co najważniejsze osiągniemy także zadowalające jego efekty a co za tym idzie, możemy tutaj zagwarantować sobie dobre drukowanie w całkiem przystępnych cenach.
Drukarkę Kyocera FS2020 wraz z materiałami eksploatacyjnymi do testów dostarczył nam internetowy sklep tonershop.pl do którego odsyłamy wszystkich zainteresowanych tym modelem drukarki jak i wieloma innymi znajdującymi się w ofercie sklepu.

Naczelna

Dodaj komentarz