Efekt gęstej, bujnej czupryny

przedłużanie włosów

Osoby, które narzekają na zbyt cienkie i zbyt rzadkie włosy, powinny pomyśleć o ich zagęszczeniu. Dostępne dziś techniki na przedłużanie włosów i ich zagęszczanie są tak zróżnicowane, że absolutnie każda osoba znajdzie coś dla siebie. Co więcej – są one tak nowoczesne i tak doskonale dopracowane, że włosy sztuczne wyglądają jak przedłużenie naszych własnych włosów. Prezentuje się to na głowie bardzo naturalnie i tylko bardzo wprawne oko osoby, która zna się na rzeczy (fryzjera) mogłoby dostrzec, że taka fryzura to niekoniecznie dzieło matki natury.

Przedłużanie włosów maskuje mankamenty

Gęste i bujne włosy są bardzo dobrym sposobem na zamaskowanie pewnych mankamentów twarzy. Na przykład odstających uszu. Te wyjątkowo brzydko prezentują się zarówno przy włosach ciasno spiętych, jak i przy rozpuszczonych cienkich, przez które się przebijają. Oprócz tego okrągłe, szerokie twarze niezbyt dobrze wyglądają z cienkimi włosami. Takie włosy bardzo je pogrubiają, a wręcz sprawiają, że cała sylwetka wydaje się być cięższa.

W twarzy, ubieraniu się czy sylwetce, ale również we włosach najistotniejsze są proporcje. Jeśli mamy duże ciało – postawmy też na większą fryzurę. Nie może ona jednak być zbyt bujna i zbyt długa, ponieważ taka jeszcze bardziej podkreśli masywność sylwetki. Jeśli mamy duże oczy i długi nos, wówczas zbyt gęsta, udrapowana fryzura może je wyeksponować, podobnie jak włosy ciasno zwinięte w kok. Dlatego najlepszym wyborem jest wtedy odpowiednio dopasowana gęstością fryzura i rozpuszczone włosy.

Zagęszczanie włosów

Czasami zagęszczanie włosów za pomocą dodanych pasm może bardzo korzystnie wpłynąć na całą sylwetkę oraz proporcje twarzy. Zaleca się więc, by osoby o bardzo cienkich i rzadkich włosach odważyły się skorzystać z usług profesjonalisty wykonującego przedłużanie włosów. Takie zabiegi są co prawda dość kosztowne, ale też wydajne. W niektórych przypadkach doczepione włosy można nosić nawet do pół roku – to naprawdę sporo, ponieważ 1-2 tysiące złotych w skali kilku miesięcy nie wydaje się już być tak ogromnym wydatkiem. Gęsta, bujna czupryna może być zasługą pasm o odpowiedniej długości, zbliżonej do naszych własnych włosów.

Sztuczne pasma przyczepia się różnymi technikami do prawdziwych pasm tuż przy nasadzie włosów. W momencie skończenia zabiegu, gdy fryzjer odpowiednio ułoży dłońmi fryzurę, uzyskuje się efekt dużo bujniejszej fryzury. Nie potrzeba w tym celu dodawać dużych objętości włosów – wystarczy 100-200 gramów aby uzyskać zadowalający efekt, który nie będzie wyglądał sztucznie, co jest szczególnie ważne przy włosach skrajnie rzadkich.

Więcej informacji o zagęszczaniu i przedłużaniu włosów znajdziesz tutaj: https://www.tematowisko.pl

Sławek

Dodaj komentarz