Profesjonalne oprogramowanie antywirusowe

Bez względu na to, czy prowadzimy małą jednoosobową firmę, czy w naszych rękach znajduje się los ogromnej korporacji, jedna rzecz łączy wszystkich pracujących na komputerze — ryzyko, że nasz sprzęt zostanie zaatakowany przez wirusy. Współczesne oprogramowanie antywirusowe nie zawsze jest w stanie zatrzymać wszystkie ataki. Jednym z najbardziej cenionych i chwalonych przez użytkowników tego typu programów, są te należące do serii Kaspersky. Z myślą o firmach zarówno tych małych, jak i dużych, stworzono dedykowaną dla biznesu linię produktów.

Małe biuro

Small Office Security to oprogramowanie antywirusowe stworzone z myślą o maksymalnie 25 stanowiskach roboczych. Zapewnia ono pełne bezpieczeństwo danych, szyfrowanie plików, ochronę przed wyłudzeniami. Wszystko to możliwe jest dzięki najnowszym algorytmom i rozwiązaniom, z jakich słynie firma Kaspersky (https://www.kaspersky.pl/). Chronione są komputery stacjonarne, laptopy oraz wszelkie urządzenia mobilne, jakie mogą być narażone na złośliwe ataki. Proces instalacji jest prosty i zajmuje tylko kilka minut, po czym sprzęt oraz dane zostają objęte natychmiastową ochroną.

Pomoc dla działu IT

Programy antywirusowe Kaspersky przeznaczone dla średniej wielkości firm, muszą być przyjazne dla końcowego użytkownika, a jednocześnie pozwalać działowi IT na monitorowanie ruchu w sieci wewnętrznej i szybkie reagowanie w przypadku zauważenia jakichkolwiek zagrożeń. Tak właśnie działa Endpoint Security, a dodatkowo wykrywa luki podatne na ataki, chroni urządzenia mobilne i wykrywa oraz blokuje ataki sieciowe. Oferuje także szereg przydanych narzędzi zarządzania siecią, w celu łatwego i sprawnego kontrolowania treści oraz wczesnego wykrycia wszelkiego rodzaju niepożądanych działań.

Bezpieczna korporacja

Najbardziej narażone na zainfekowanie wirusem czy też próby wykradnięcia danych są serwery wielkich korporacji. Kaspersky przygotowała dla tego rodzaju Klientów szereg rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb i cyberzagrożeń, jakie mogą się pojawić. Oprogramowanie to nie tylko ochrona, ale także przewidywanie i zapobieganie ewentualnym atakom. Dlatego też chronione są nie tylko pliki na firmowych komputerach, ale także zewnętrzne serwery, takie jak chmury hybrydowe.

Jak widać firma Kaspersky ma w swojej ofercie rozwiązania dla firm działających w każdym sektorze, dodatkowo są one skuteczne, o czym świadczą otrzymywane corocznie nagrody i wyróżnienia, np. Gartner Peer Insights Customers Choice, czy też Medal Europejski. Jest to więc profesjonalne oprogramowanie antywirusowe ukierunkowane na zapewnienie całkowitej ochrony sprzętu i znajdujących się na nim danych.

Naczelna

Dodaj komentarz