Wymiana okien w domu.

Konieczność wymiany okien w domu jednorodzinnym czeka w zasadzie każdego z nas, toteż warto się na tę okoliczność zawczasu przygotować, dzięki czemu będziemy mogli efektywnie i skutecznie dobrać odpowiednie okna do naszych potrzeb. Warto tutaj wiedzieć, na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę przede wszystkim, aby zagwarantować sobie możliwość ograniczenia strat ciepła w domu, czy też ograniczyć ilość napływającego z zewnątrz hałasu. Zobaczmy w takim razie, na które kwestie należy tutaj zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, a które możemy sobie odpuścić, i ewentualnie nawet przymknąć na nie ok(n)o, bowiem nie są aż tak bardzo istotne.

Parametry techniczne okien.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, zdecydowanie najważniejszą kwestią będą tutaj parametry techniczne naszych nowych okien. W zasadzie nie będzie większej różnicy między tym, czy znajdziemy okna z PCV czy też naturalne, drewniane, bowiem w obydwu tych przypadkach, na chwilę obecną możemy osiągnąć dokładnie takie same parametry techniczne. Dlatego też przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kwestię parametrów izolacji akustycznej, oraz współczynnik przenikalności cieplnej.

  • Izolacja akustyczna – tutaj sprawa jest stosunkowo prosta. Po prostu im lepszy poziom izolacji akustycznej naszych okien, tym mniejsza ilość hałasów z zewnątrz będzie przedostawać się do środka pomieszczeń mieszkalnych, co będzie rzecz jasna przekładać się na wzrost poczucia komfortu.
  • Izolacja termiczna – czyli współczynnik przenikalności cieplnej, powinien być tutaj jak najniższy, bowiem świadczy to o mniejszych stratach energii cieplnej poprzez płaszczyznę okna. Współcześnie w budownictwie pasywnym, stosowane są okna o współczynniku przenikalności cieplnej u =< 0,4 W/m2 rocznie. Najczęściej jednak można spotkać okna o współczynniku 1, a obecnie dopuszczalne są także okna o maksymalnym współczynniku 1,4.

Widzimy więc dość wyraźnie iż kwestie związane z parametrami technicznymi będą tutaj zdecydowanie najważniejsze. Musimy zwrócić więc szczególną uwagę na kwestie izolacji termicznej i akustycznej naszych okien, bowiem te dwa czynniki będą przesądzać dla nas o ich jakości.

Gdzie szukać dobrych okien?

Oczywiście w tej kwestii trudno będzie nam udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem każdy sklep z oknami PCV w Bielsku Białej będzie w swojej ofercie posiadać okna od różnych producentów, a co za tym idzie, trudno będzie nam znaleźć sklep, w którym okna będą najlepsze. Po prostu musimy wybrać się do każdego sklepu z osobna i zdecydować się na zakupienie tych okien które wzbudzą nasze największe zaufanie, a jednocześnie będą charakteryzować się wymaganymi przez nas parametrami technicznymi. Ostatecznie jeszcze trzeba będzie rzecz jasna zwrócić uwagę na kwestie estetyczne, aby zagwarantować sobie możliwość efektywnego dopasowania ich do pozostałych elementów stroju naszego domu, do jego estetyki zewnętrznej i wewnętrznej.

Naczelna

Dodaj komentarz