Z czego składają się instalacje fotowoltaiczne?

Pozyskiwanie energii słońca i przetwarzanie jej na energię elektryczną to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji w ostatnich latach. Dzięki niej jesteśmy w stanie całkowicie uniezależnić się od lokalnego dostawcy prądu. Jak zbudowane są instalacje fotowoltaiczne?

Instalacje fotowoltaiczne, czyli co?

Pozyskiwanie energii słonecznej wymaga specjalistycznego zestawu, który wart jest około trzydziestu tysięcy złotych. Cena ta dla wielu osób może być zbyt wysoka. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę możliwość otrzymania dofinansowania, a także ogromne oszczędności, jakie wygeneruje instalacja, to na koszty te zaczynamy patrzeć z zupełnie innej perspektywy. Obecnie możemy liczyć na około dwudziestoprocentowy zwrot kosztów. Więcej informacji znajdziemy na stronie właściwego dla nas urzędu marszałkowskiego. Dzięki oszczędnościom generowanym przez instalację jesteśmy w stanie czerpać zyski już po kilku latach od montażu. Bezawaryjne działanie natomiast jest możliwe dzięki komponentom wysokiej jakości, odpornym na wszelkie warunki atmosferyczne.

Z czego składają się instalacje fotowoltaiczne?

Wbrew pozorom zestaw fotowoltaiczny nie składa się tylko i wyłącznie z paneli solarnych. Do poprawnego działania fotowoltaiki jest bowiem potrzebny szereg innych urządzeń. Zaliczymy do nich falownik, przewody solarne, przewody instalacyjne, przewody uziemiające, konektory szeregowe, ogranicznik przepięć, podstawy bezpiecznikowe oraz wkładki bezpiecznikowe. Panele pochłaniają największą część budżetu na instalacje fotowoltaiczne. Są one złożone z modułów, czyli ogniw połączonych półprzewodnikami. Na rynku są dostępne wersje mono-, jak i polikrystaliczne. Są one bezpieczne dla środowiska, gdyż wykonuje się je z mieszanek krzemu. Instalacje fotowoltaiczne montuje się na specjalnych konstrukcjach nośnych, dzięki czemu nie mają wpływu na dach.

Jak działają instalacje fotowoltaiczne?

Instalacje fotowoltaiczne w naszych szerokościach geograficznych pracują całym rokiem. Oczywiście największą efektywność przejawiają w okresie letnim, jednak także zimą skutecznie przechwytują promienie słoneczne. Działają bowiem zarówno w pochmurne, jak i deszczowe dni. Zasada działania instalacji jest bardzo prosta. Panele przechwytują energię słoneczną i zamieniają ją w prąd stały. Następnie przechodzi ona przez falownik, dzięki czemu jest przekształcona w prąd zmienny. Pełne instalacje fotowoltaiczne można zakupić przez internet. Tutaj znajdziesz jednego z dostawców https://sklep.ekotechnologia.eu/. Pamiętajmy, by kupować sprzęt ze sprawdzonych źródeł. Wówczas będziemy mieć pewność, że dobrze spożytkowaliśmy wydane pieniądze.

Naczelna

Dodaj komentarz