Dlaczego warto powierzyć zaprojektowanie wnętrza specjaliście

projektowanie wnętrz

Korzystanie z usług architektów i stylistów wnętrz jeszcze niedawno uchodziło za coś, na co decydują się tylko ludzie naprawdę zamożni lub właściciele i szefowie przeróżnych biznesów. Obecnie projektowanie wnętrz staje się coraz popularniejsze, nawet w mniejszych miastach. Nie zmieniło się to, że na zlecenie nowego projektu wnętrza decydują się osoby zabiegane oraz takie, które chcą mieć efektowne i modne mieszkanie, ale czasem brakuje im estetycznego wyczucia lub boją się podejmować decyzje dotyczące aranżacji wnętrza.

Oczywiście ostatecznie zdecydować się co do wyboru, akceptacji lub zmiany projektów trzeba samemu. Jednak architekt wnętrz lub stylista zawęzi wybór najpierw do kilku propozycji kierunków, w których można pójść, a potem do gotowego projektu, który można jeszcze zmodyfikować lub od razu zacząć realizować. Jeżeli zależy nam, by aranżacja wnętrz podążała za trendami lub nawet je wyprzedzała, to również warto powierzyć to komuś, kto zna wszystkie branżowe nowinki, nagrody, targi i magazyny – komuś, dla kogo projektowanie wnętrz to zawód i pasja.

Dlaczego warto zaufać ekspertom

Zlecenie projektu, najlepiej wraz z jego wykonaniem, to także znacznie mniej stresu i wysiłku niż przeprowadzanie remontu lub wykończenia samodzielnie i bez tak dokładnego planu. Trudno zlecić pracę ekipie fachowców, gdy chcemy odmienić całe mieszkanie lub dom, a nie mamy projektu, który posłuży jako instrukcja. Z kolei kiedy zdajemy się na własne siły i okazjonalną pomoc, wszelkie prace trwają znacznie dłużej, mamy przecież inne obowiązki na co dzień.

Szybko, sprawnie i jak trzeba

Zlecając projektowanie wnętrz specjalistom, nie musimy też mieć fachowej wiedzy co do tego, które ściany można przesuwać i burzyć, które instalacje modyfikować czy po prostu w jaki sposób zrobić najwygodniej to, co zrobić chcemy. Czasem wydaje się w pierwszej chwili, że propozycje projektanta dotyczące konkretnych, szczegółowych rozwiązań czy też funkcji pomieszczeń i ich części są chybione. Najczęściej myślimy tak wtedy, kiedy odbiegają od naszych dotychczasowych przyzwyczajeń i wyobrażeń. Trzeba jednak pamiętać, że ktoś, kto urządził co najmniej dziesiątki wnętrz, wie czasem lepiej, co okaże się praktyczniejsze i nieraz miał okazję usłyszeć, co i dlaczego ludzie zmieniają w swoich domach. Oczywiście właściciel lokalu powinien mieć zawsze ostatnie słowo, gdy na bieżąco ustala z projektantem kolejne kwestie. I jeśli jesteśmy pewni, że czegoś nie chcemy, nie ma co się koniecznie zmuszać. Warto jednak zaufać i mieć otwarty umysł. Po namyśle, a niekiedy nawet po przetestowaniu w praktyce, rozwiązanie początkowo budzące opory może okazać się czymś, co pokochamy bez reszty.

Sławek

Dodaj komentarz