Lekkie buty myśliwskie z membraną i kamuflażem

Dobre buty myśliwskie z kamuflażem oraz odpowiednią membraną to bardzo ważna rzecz w ubiorze każdego myśliwego. Tego typu obuwie będzie sprawdzać się o każdej niemal porze roku. Dlatego też, zakup tego typu obuwia z całą pewnością będzie jak najbardziej korzystny. Co prawda, profesjonalne, lekkie buty myśliwskie z membraną i kamuflażem, będą stosunkowo kosztowne, to jednak będzie to inwestycja na wiele najbliższych sezonów. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na jeden z głównych produktów marki Harkila. Na przykład na buty Light GTX 10 Dog Keeper Axis MSP z membraną Gore-Tex. Są to bowiem jedne z najlepszych butów myśliwskich z membraną i kamuflażem, dostępnych obecnie na naszym rynku.

Charakterystyka butów Harkila Light GTX 10

Przede wszystkim, warto bliżej przyjrzeć się wszystkim zaletom obuwia Harkila. Są to rzeczywiście bardzo lekkie buty myśliwskie z membraną i kamuflażem, a do tego solidne i trwałe. Zapewniają maksymalnie wysoki poziom wygody i komfortu eksploatacji. Dzięki temu też, są bardzo popularne, choć trzeba będzie liczyć się tutaj z wydatkiem 1150 PLN. Jest to cena dość wysoka jak na nasze warunki, aczkolwiek musimy pamiętać, iż wynika ona ze skandynawskich realiów. Tam zarobki są o wiele wyższe. Dla Skandynawów, zakup tego typu obuwia to tak jak my byśmy chcieli kupić buty za 200-400 PLN

Do najważniejszych cech, jakimi charakteryzują się wspomniane lekkie buty myśliwskie z membraną i kamuflażem należy tutaj zaliczyć przede wszystkim:

  • Usztywniona i elastyczna cholewka na 10 dziurek – wysokość obuwia zapewnia dobrą ochronę kostki przed skręceniem, oraz zabezpiecza nogę przed ewentualnymi skaleczeniami.
  • Język buta jest dodatkowo zabezpieczony wzmocnieniem dzięki czemu nie ma ryzyka jego przebicia
  • Wzmocnienie gumowe z przodu buta – dzięki temu but nie jest narażony na zniszczenia przez kamienie.
  • Buty idealnie są dopasowane do wszystkich pór roku – aczkolwiek trzeba pamiętać, aby zimą założyc dodatkową parę skarpet.

Nie mniej istotną kwestią sa technologie zastosowane w tego typu obuwiu.

  • Membrana GORE-TEX – wysokiej klasy, popularna na całym świecie membrana. Wodoodporna, wiatroszczela i oddychająca – gwarantuje wysoki komfort termiczny stopy podczas eksploatacji obuwia.
  • Częściowo elastyczna podeszwa – podnosi komfort chodzenia poprzez elastyczną przednią część podeszwy i gwarantuje stabilizację pozycji poprzez sztywną tylnią część podeszwy
  • Materiał CORDURA – bardzo lekki i wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne.
  • Kamuflaż AXIS MSP Forest Green

Mamy tutaj więc do czynienia z bardzo dobrym i solidnym obuwiem, w którym zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu też, buty te, sprawdzają się praktycznie rzecz biorąc we wszystkich warunkach. Co prawda koszty zakupu są tutaj stosunkowo wygórowane, niemniej jednak można to potraktować jako inwestycje na wiele lat. Buty Harkila Light GTX 10, z całą pewnością przetrwają więcej trudów polowań niż jakiekolwiek inne obuwie.

Naczelna

Dodaj komentarz