Meble ze stali nierdzewnej – najważniejsze zalety

meble ze stali nierdzewnej dla gastronomii

Restauracja to nie tylko piękne, klimatyczne wnętrza w których goście delektują się smacznymi potrawami i napojami, ale przede wszystkim kuchnia, która jest sercem lokalu. Tu kucharze i personel przygotowują jedzenie dlatego powinni mieć odpowiednie warunki do wykonywania swojej pracy. Meble kuchenne są narażone na wiele niekorzystnych czynników, takich jak wysoka temperatura, opary, tłuszcz, dlatego powinny być wykonane z jak najwyżej jakości materiału. Idealnym tworzywem na wyposażenie zaplecza kuchennego jest stal nierdzewna.

Dlaczego meble wykonane ze stali nierdzewnej są idealne dla gastronomii?

Meble gastronomiczne mają za zadanie ułatwiać pracę personelowi, być wygodne, ergonomiczne i łatwe do utrzymania w czystości. A takie właśnie są wykonane ze stali nierdzewnej. To materiał, składający się z żelaza, węgla i chromu, który posiada specjalne właściwości, dzięki którym meble ze stali nierdzewnej są w pełni bezpieczne przy kontakcie z żywnością. Z tego względu cieszą się niesłabnącą popularnością pośród szefów kuchni różnego rodzaju restauracji, hoteli, stołówek szkolnych i wszelkich, innych obiektów, zajmujących się zbiorowym żywieniem.

Jakie są zalety tego typu mebli?

Meble nierdzewne posiadają bardzo wiele zalet, cenionych w branży gastronomicznej. Są odporne na działanie korozji, kwasów i cieczy, wysoką temperaturę oraz na działanie wilgoci, tłuszczów, detergentów i środków dezynfekujących. Meble tego rodzaju są bardzo wytrzymałe i mogą posłużyć przez wiele lat, pozostając cały czas w idealnej kondycji. Ponadto cechują się łatwością do utrzymania w czystości, są lekkie, a jednocześnie stabilne. Do najważniejszych zalet takich mebli należy funkcjonalność, ponieważ ich właściwości użytkowe są ponadprzeciętne. Dzięki prostej, ergonomicznej konstrukcji są bardzo poręczne i wygodne w użytkowaniu. Nie bez znaczenia są względy estetyczne. Meble tego typu prezentują się nowocześnie i elegancko.

Jakie są rodzaje mebli nierdzewnych?

Stal nierdzewną wykorzystuje się do produkcji bardzo wielu akcesoriów, narzędzi i mebli kuchennych, takich jak stoły, wózki kuchenne, kosze, stoły, umywalki, blaty, regały, szafy i szafki. Dzięki temu, że powierzchnia ze stali jest lśniąca i idealnie gładka, materiał ten również świetnie się sprawdza jako tworzywo na różnego rodzaju akcesoria kuchenne, takie jak garnki, patelnie, sztućce, chochle czy tace kelnerskie.

Meble ze stali nierdzewnej spełniają wysokie wymogi jakościowe i higieniczne, co sprawia, że praca z nimi jest bardzo wygodna, sprawna i wydajna.

Naczelna

Dodaj komentarz