Etniczne dodatki odzieżowe.

Dodatki odzieżowe, które zapewniają podkreślenie wielu walorów urody kobiety, to przede wszystkim biżuteria, aczkolwiek także i poprzez guziki, jesteśmy w stanie niektóre rzeczy stonować, bądź tez uwypuklić. Bardzo ważnym jest tutaj jednak umiejętność prawidłowego doboru poszczególnych dodatków i ozdób w taki sposób aby nie przytłumiały się nawzajem a raczej pozwalały na wzajemne, jeszcze lepsze eksponowanie. W przypadku zaś dodatków orientalnych, trzeba być jeszcze bardziej uważnym, bowiem są one z reguły o wiele bardziej krzykliwe niż nasza codziennie eksploatowana, europejska biżuteria. Zobaczmy zatem, na jakie kwestie zwrócić uwagę, aby kreacje z nutą orientu nie były zanadto tłumiące się wzajemnie w wielu miejscach, a raczej podkreślały charakter urody i stylistyki każdej dobrze ubranej kobiety.

Odpowiednie rozmieszczenie biżuterii.

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności, warto zwrócić uwagę na fakt, aby jednorazowo, w jednej kreacji, tylko jeden element biżuterii był wyraźnie wyróżniający się ponad pozostałymi. Jeśli najbardziej krzykliwym elementem ma być na przykład wisior etniczny, a z reguły są one dość krzykliwe przez wzgląd na dość ostrą feerię barw tryskającą z ich budowy, warto, aby pierścienie, bransolety czy też brożki, były nieco bardziej stonowane. Tak samo zresztą guziki, którym tutaj postaramy się poświęcić jeszcze nieco więcej miejsca. Przede wszystkim, warto zapamiętać, iż biżuteria etniczna ma to do siebie, że jej prawidłowy dobór, może sprawiać nieco trudności, choć przy odrobinie pomysłowości wszystko jest osiągalne. Warto przyjrzeć się przede wszystkim jej kolorystyce, aby poszczególne elementy były do siebie w tym zakresie zbliżone, bowiem może to nam nieco pomóc, uwypuklać tę najważniejszą część biżuterii, na którą chcemy zwrócić całą uwagę, a pozostałe elementy tak sprytnie schować, aby stanowiły tylko i wyłącznie dopełnienie.

Guziki z zabarwieniem etnicznym.

Warto także pamiętać, iż w sklepach z biżuterią etniczną, możliwe jest także zakupienie etnicznych guzików, które doskonale sprawdzają się w tego typu kreacjach, bowiem pełnić będą także rolę typowo funkcjonalną, poza samą estetykę. W zasadzie zastosowanie tego rodzaju guzików, pozwala na zrezygnowanie z kilku innych dodatkowych elementów biżuterii etnicznej, takich jak chociażby broszka, czy też bransolety, w przypadku, kiedy guziki będą także na rękawach bluzki. Generalnie jednak rzecz ujmując, warto tutaj pamiętać także o zasadach podanych powyżej, z zaznaczeniem, iż guziki nie powinny stanowić czołowego elementy kreacji, a zawsze być jej dopełnieniem, tak więc trzeba będzie z elementów biżuterii etnicznej, wybrać te, które perfekcyjnie będą dopełniane przez guziki, jakich użyjemy w danej bluzce. Jednym słowem kreację taka można dość łatwo przygotować, pod warunkiem pewnej dozy uwagi i przy braku lekkomyślności podczas dobierania poszczególnych elementów biżuterii orientalnej.

Naczelna

Dodaj komentarz