Osuszacze powietrza w branży motoryzacyjnej.

Praktycznie w każdym nowym pojeździe samochodowym będziemy mieć do czynienia z osuszaczem powietrza, zamontowanym czy to w układzie klimatyzacji czy też w układzie pneumatyki (pojazdy ciężarowe). Pełnią one bardzo ważną funkcję zabezpieczając przed korodowaniem poszczególne elementy układów, w których są zamontowane a co za tym idzie, należy dołożyć wszelkich starań, aby osuszacz zawsze działał poprawnie i z pełną wydajnością. W przeciwnym razie, do wnętrza układu przedostanie się wilgoć, która przyczynia się do pojawiania się korozji, stanowiącej zdecydowanie największe w tych przypadkach zagrożenie. Warto więc systematycznie monitorować prawidłowość pracy układu i przede wszystkim samego osuszacza, aby zapewnić sobie jak najniższe koszty eksploatacji pojazdów.

Monitorowanie pracy osuszacza.

Jak już wspomnieliśmy, należy tutaj zadbać o systematyczny monitoring pracy osuszacza powietrza, aby dzięki temu zapewnić sobie sprawną i stabilną pracę poszczególnych elementów oraz zabezpieczyć je przed pojawianiem się korozji, która może ostatecznie zniszczyć na przykład zacisk hamulcowy czy też siłownik. W tym celu trzeba będzie stale monitorować pracę poszczególnych elementów, a w przypadku zauważenia obniżonego poziomu ich wydajności (wydłużona droga hamowania, dłuższy czas pracy siłownika, wyraźnie widoczne trudności w podnoszeniu wywrotki), natychmiast odstawić pojazd na warsztat celem przeprowadzenia niezbędnej diagnostyki przyczyn. W przypadku odpowiednio szybkiego wychwycenia trudności z osuszaczem powietrza, można jest regeneracja osuszaczy dla branży motoryzacyjnej, realizowane przez wyspecjalizowane warsztaty. Warto pamiętać, iż regeneracja zawsze będzie rozwiązaniem bardzie przystępnym cenowo niż wymiana osuszacza na nowy, a co więcej, wydłużającym jego żywotność, czyli obniżającym koszt jego zakupu w perspektywie czasowej. W końcu osuszacz pracujący dla nas pięć lat będzie tańszy niż ten, który po roku nadaje się do wymiany.

Dlaczego jest to tak bardzo ważne i istotne?

Przede wszystkim chodzi tutaj o bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz obsługi pojazdów ciężarowych, ale także w drugiej kolejności o kwestię finansowe. W przypadku nieprawidłowej pracy osuszacza powietrza będziemy mieć do czynienia z pojawiającą się korozją na przykład na siłownikach czy też na zaciskach hamulcowych, a to przecież będzie prowadzić do ich uszkadzania i konieczności przeprowadzania ich napraw, a w ostateczności także do ich wymiany na nowe. Dlatego też, warto regularnie przeprowadzać przeglądy techniczne pojazdów właśnie pod tym kątem oraz samodzielnie, we własnym zakresie monitorować pracę osuszacza powietrza, dzięki czemu ewentualne nieprawidłowości działania będą na bieżąco wychwycone, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów. Z całą tez pewnością, regeneracja osuszacza przeprowadzona przez odpowiedni warsztat mechaniczny, pozwoli na ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją pojazdów, co dla właścicieli firm, szczególnie tych, posiadających dużą flotę pojazdów, będzie kwestią gwarantująca odpowiednie oszczędności w działaniu przedsiębiorstwa.

Naczelna

Dodaj komentarz