Profesjonalna uprawa roślin i kwiatów.

Jednym z ciekawszych pomysłów na biznes w branży ogrodniczej, jest prowadzenie własnej szkółki roślin. Tego typu przedsiębiorstwa znajdują stosunkowo sporą liczbę klientów, którzy boją się, iż nie będą w stanie wyhodować niektórych roślin od samego nasiona, a co za tym idzie, wolą dokonać zakupu już wyrośniętych sadzonek. Generalnie rzecz więc biorąc, jest to całkiem ciekawa forma działalności, szczególnie dla osób które lubią pracę w ziemi, przy roślinach, patrząc na ich wzrost i ciesząc się z kolejnych roślin pojawiających się na naszej planecie. Sprawdźmy jednak, na które kwestie trzeba będzie zwrócić w tym przypadku szczególną uwagę, aby nasza szkółka dobrze funkcjonowała i cieszyła się uznaniem wśród klientów.

Odpowiednia lokalizacji szkółki roślin.

Zdawać by się mogło iż lokalizacja szkółki roślin i drzewek ogrodowych nie będzie miała żadnego wpływu na ich prawidłowy rozwój, niemniej jednak okazuje się iż jest zupełnie przeciwnie. Rośliny strasznie nie lubią terenów zlokalizowanych blisko zakładów przemysłowych czy też dróg, gdzie przecież dochodzi do silnego zanieczyszczenia lokalnego powietrza. Najlepszym rozwiązaniem jest założenie szkółki na terenie odległym od głównej drogi, w pobliżu lasu, jednak nie w bezpośrednim jego sąsiedztwie, gdyż będzie nam on za bardzo zacieniał naszą szkółkę. Teren powinien być dość rozległy, abyśmy nie musieli zagęszczać naszych hodowli, co ułatwi panowanie nad całością i zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa w zakresie szkodników.

Stosowanie nawozów i środków ochrony roślin.

W przypadku szkółki roślin, drzew i krzewów ogrodowych, nie ma co nawet myśleć iż poradzimy sobie stosując te same nawozy i środki ochrony roślin co w przypadku przydomowego ogrodu. Tutaj niestety trzeba będzie wyłożyć nieco większe pieniądze na nawozy do upraw profesjonalnych, które charakteryzują się wyższą ceną ale także i lepszym składem chemicznym, dzięki czemu lepiej zapewniają możliwość stabilnego wzrostu roślinom. Oczywiście uniwersalny nawóz do kwiatów Florovit będzie tutaj także jak najbardziej się sprawdzać, niemniej jednak będziemy musieli częściej i więcej inwestować w profesjonalne środki ochrony roślin i nawozy.

Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestię tego, iż w zwykłych nawozach, dostępnych w standardowych sklepach ogrodniczych, nie będziemy mogli liczyć na takie samo stężenie aktywnych substancji jak w nawozach profesjonalnych. Wiąże się z tym jeszcze jednak rzecz, a mianowicie kwestia naszego bezpieczeństwa, o które musimy zadbać. W związku z tym, iż są to środki o większych stężeniach, odpowiednia odzież ochronna będzie wręcz niezbędna. Generalnie można powiedzieć, iż koszty prowadzenia takiej szkółki są dość wysokie, jednakże przy dobrym jej prowadzeniu, z cała pewnością znajdziemy mnóstwo klientów, dzięki czemu będziemy mogli bez jakichkolwiek problemów utrzymać się na rynku i cieszyć dobrą opinią wśród przydomowych ogrodników.

Naczelna

Dodaj komentarz